ÖSYM 2022 Subay Astsubay Alımı İçin Başvurular Bugün Başladı

ÖSYM 2022 Subay Astsubay Alımı İçin Başvurular Bugün Başladı

ÖSYM resmi duyuru sayfasında yayımlanan ilana göre 2022 yılı Subay Astsubay alımları için başvuruların başladığı duyurulmuştur.

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2022 yılında alınacak olan Subay ve Astsubay Öğrenci belirleme sınavı için başvurular bugün başladı. Detaylar haberimizde.

Milli Savunma Üniversitesi adaylar için başvuru süreci nasıl olacak

Adaylar sınava başvurularını 9 Şubat 2022 tarihine kadar ais.osym internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

astsubay-2.jpg

Sınav ne zaman yapılacak

2022-Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2022-MSÜ), 27 Mart 2022 tarihinde uygulanacaktır.

Başvuru için gerekli koşullar nelerdir

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Harp Okullarına (HO) kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.
  • Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 yaşında olmak (1 Ocak 2002 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmak. (1 Ocak 2001 ve sonrası doğumlu) Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır. Kadın öğrenciler, sadece Harp Okullarına (HO) alınacağından kadın öğrencilerin, en fazla 20 yaşında olmaları (2002 ve sonrası doğumlu) gerekmektedir.
  • Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2022 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2020 ve 2021 yılında mezun olmak.
  • Lise ve dengi okulların tamamından bu maddede belirtilen tarihlerde mezun olan/mezun olabilecek tüm adayların başvuru yapmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.
  • Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 27 Mart 2022 tarihinde yapılacak 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2022-MSÜ) katılmış ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum