ÖSYM Başkanı Neden İstifa Etti

ÖSYM Başkanı Neden İstifa Etti

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir 21 Ağustos 2017 tarihinde istifa ettiğini açıklamıştı. Başkan Ömer Demir, düzenlediği basın toplantısında neden istifa ettiğini ve ÖSYM’nin toplumdaki güven konusundaki yerini açıkladı. İş

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir 21 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı açıklamada istifa ettiğini açıkladı.

ÖSYM Kurumu’nun üniversiteye girişten başlamak üzere kariyer basamaklarında ilerlemeye kadar birçok sınavı yaptığını dile getiren Demir, ÖSYM sınavı ile bir şeyler kazanmanın bireyler için gurur kaynağı olduğunu açıkladı.

Son zamanlarda ÖSYM’nin eski haliyle şimdiki halini karşılaştırıp ÖSYM’nin şimdikine durumuna karşı bu tarz yorumlarda bulunanlarının olmasının sebebini FETÖ’ye bağladı. 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı sorularının dışarı sızmasıyla beraber ÖSYM’ye duyulan güvenin de sarsıldığını söylemek zor olmayacaktır.

2010’da Kamu Personeli Seçme Sınavı sorularının sızdırıldığı zaman kendisinin YÖK Başkanvekili olduğunu belirten Ömer Demir, o dönemlerde FETÖ skandalını sadece ÖSYM’nin değil diğer kurumların da yaşadığını belirtti. O günden beri FETÖ dışında kurumun itibarına zarar verecek bir zafiyet gözlemlemediğini de ekledi.

Kurumların hata yapmaması gerektiğini hata yaptığında ise hatalarını kabul edip hızlı bir şekilde gereken ne varsa yapmalarının en doğal beklenti olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da kendisine güvenip kendisini bu göreve getirdiği için teşekkürlerini sundu.

Başkan Ömer Demir, ilgili personelin yapmış olduğu hatadan dolayı çıkan yanlış yerleştirme sonuçları nedeniyle ÖSYM’nin kurum itibarına zarar gelmemesi istifa ettiğini açıkladı. İstifa dilekçesini veren Demir, ilgili makamlardan gelecek yanıtları bekliyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.