ÖSYM Başkanlığı KPSS 60 Puanla 81 İl Başvuru 15 Personel Alımı

ÖSYM Başkanlığı KPSS 60 Puanla 81 İl Başvuru 15 Personel Alımı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından kamu ilan resmi internet sayfasında yayınlanan ilanda ülke geneli başvuru ile 15 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Adaylar için şartlar ve detaylar haberimizdedir.

Kamu ilan resmi web sitesinde yayınlanan ilana göre ÖSYM bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 60 puanla ülke geneli başvuru 15 personel alınacaktır. Alınacak personeller sınav hizmetleri uzmanı olarak görev yapacaklardır.

ÖSYM personel alımında adaylar için başvuru zamanı ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 27 Mayıs 2023 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer kapısı üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Sınav Hizmetleri Uzmanı alımında adaylarda aranan başvuru nitelikleri nelerdir.

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Kılavuzda yer alan bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türlerinden en az 60 puan almış olmak, Kılavuzda yer alan diğer özel şartları taşımak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum