ÖSYM, DİB-MBSTS Sonuçlarını Açıkladı

ÖSYM, DİB-MBSTS Sonuçlarını Açıkladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2021 yılı DİB-MBSTS Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı. 10 Nisan 2021 tarihinde yapılan sınav sonuçlarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2021 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı DİB Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2021-DİB-MBSTS) başvuru kılavuzu kapsamında 10 Nisan 2021'de yapılan sınav sonuçları açıklandı. Haberimizin en altındaki bağlantıdan sonuçlara direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

İtiraz Süreci Başladı

Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde ÖSYM tarafından belirlenen ücreti yatırdıklarını gösteren dekont ile birlikte başvuru yapılabilecek.

Adaylar sınav sorularına itirazlarda ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde ÖSYM tarafından belirlenen ücreti yatırdıklarını gösteren dekont ile birlikte ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar.

Ücret Ödeme

Bu adayların inceleme masrafları karşılığı, ÖSYM'nin T.C. Halkbank Ankara Kurumsal Şubesi TR40 0001 2009 4520 0044 0002 07 numaralı hesabına gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekir. Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırılmalıdır.

Sonuç Sorgulama.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.