ÖSYM DPB 2017 3 Merkezi Atama Takvimi Yayınlandı

ÖSYM DPB 2017 3 Merkezi Atama Takvimi Yayınlandı

Devlet Personel Başkanlığı 'nca Hazırlanan Takvim Çerçevesinde ÖSYM Tarafından Yapılacak Olan 2017/3 Merkezi Atama Takvimi Yayınlandı. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından taşra teşkilatında sözleşmeli sağlık personeli alımı amacıyla ilan yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığı 'nca yapılan açıklamaya göre ÖSYM tarafından 2017/3 ncü merkezi atamaları için adaylar tercihlerini ne zaman yapacağı belli oldu.

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yapılacak olan alımlar 657 sayılı DMK 4/b maddesine göre sözleşmeli statüde olacak. ÖSYM Başkanlığı 'nca gerçekleştirilecek merkezi yerleştirme işlemlerine ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları tercih işlemi yapabilecek.

KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre hazırlanacak olan 2017/3 Tercih Kılavuzu daha sonra ÖSYM resmi internet sitesi tarafından belirtilecektir.

Adaylar tercih yapabilmeleri için 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans, Önlisans veya Ortaöğretim düzeyinden puan almış olmak ve bu düzeyden mezun durumda olmaları gereklidir.

Tercihlerin ne zaman yapılacağı konusunda açıklama yapan DPB 2 – 9 Mart 2017 tarihleri arasında ÖSYM tarafından hazırlanacak olan tercih kılavuzunda belirtilen maddelere istinaden ÖSYM tercih sistemi ile giriş yapılarak tercihler eklenebilecek.

ÖSYM Tarafından Sağlık Bakanlığı 'na yapılacak olan 2017/3 Merkezi atama tercih kılavuzu henüz yayınlanmadı yayınlandığı zaman sitemizden duyurulacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.