ÖSYM Merkezi Yerleştirmede En Düşük Puan 59 Oldu

ÖSYM Merkezi Yerleştirmede En Düşük Puan 59 Oldu

ÖSYM KPSS Merkezi Atama Sonucunda Lise, Önlisans ve Lisans düzeyinden en düşük puanları açıkladı. 4 Kadro boş kaldı en düşük 59 puanla atama yapıldı.

2017/2 merkezi atama tercih sonuçları 6 aralıkta açıklandı. Bu atamalar ile birlikte toplamda 2 bin 38 memur atanırken toplamda 4 kadro boş kaldı. 

Eğitim Durumuna Göre Atamalar
2017/2 tercih sonuçları ile lise, önlisans ve lisans mezunlarının yerleşmeleri sağlandı. Bu kapsamda lisans mezunları için toplam ayrılan kadro sayısı 916 olurken yerleşen aday sayısı 912 oldu. Bu da 4 kadronun boş kalması anlamına gelmektedir.

Önlisans mezunları için açılan 918 kadronun lise mezunları için de açılan 208 kadronun tamamına adaylar yerleşti.

Boş Kalan Kadrolar
Hangi kadroların boş kaldığı da netlik kazandı. Buna göre Niğde Şehit Ömer Halis Demir Üniversitesi'nde 2 memur kadrosu, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde 1 mütercim kadrosu ve son olarak da Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde 1 bilgisayar işletmeni kadrosu açık kaldı.

Bu kadroların neden doldurulamadığı bilinmezken atanan adaylarda büyük bir sevincin yaşandığını ifade edebiliriz. 2018 KPSS'sine çalışan adayların da bu süreçte gerçekleşen atama puanlarını ve aynı zamanda da boş kalan kadroları not etmeleri uygun olacaktır. Bu sayede tercihlerini daha doğru bir şekilde yapabilmeleri mümkün olacaktır.

Umarız ki herkes istediği yere atanır ve atanamayanlar da önümüzdeki sınavlar ile güzel bir iş sahibi olabilirler. Böylelikle ülkemizin işsizlik problemi de biran evvel çözüme kavuşur.

2018 KPSS'ye girecek olan adayların da bu hususları göz önünde bulundurmasını yeniden hatırlatmak isteriz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum