ÖSYM Son Dakika Açıklaması! 2022 KPSS Ortaöğretim Sonuçları Açıklandı

ÖSYM Son Dakika Açıklaması! 2022 KPSS Ortaöğretim Sonuçları Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2022 yılı KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı. Bilindiği gibi 2022 KPSS ortaöğretim sınavı 6 Kasım’da yapılmıştı.

Adayların merakla beklediği 2022 yılı KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklandığı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından duyuruldu. Resmi web sayfasında yayınlanan duyuruda adayların sonuçlara erişebileceği açıklandı. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayınlanan duyuru aşağıdaki gibidir.

DUYURU
(24 Kasım 2022)

2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

6 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Ortaöğretim adaylarının cevap kâğıtları ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen cevaplarıyla soruların cevapları ÖSYM’nin aday işlemleri sitesinden 24 Kasım 2022 tarihinde saat 10.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sitesine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebileceklerdir. 

Ayrıca adaylar, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabıyla ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayılarıyla birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Sonuç ekranı

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum