ÖSYM Sözlü Sınavla Personel Alımı Yapacak

ÖSYM Sözlü Sınavla Personel Alımı Yapacak

16 Mayıs 2016 Tarihinde ÖSYM Başkanlığı Tarafından Kamu Personeli Alım İlanı Yayınlandı. Toplam 13 Kişi Sözlü Sınav İle Açıktan Alınacak. Son Başvuru 27 Mayıs 2016.

Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde kamu personeli alım ilanı yayınlandı. Toplam 13 Yerli Sözleşmeli Uzman Personel alınacak. Başvurular 27 Mayıs 2016 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurduktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle istenen belgelerle birlikte, ÖSYM Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı 'na şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Matematik, Matematik Mühendisliği, Biyoloji, Biyoloji Öğretmenliği, Biyokimya, Fizik, Fizik Öğretmenliği, Fizik Mühendisliği, Rus Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Çeviribilim, Mütercim-Tercümanlık, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Eczacılık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği mezunları başvurabilecek.

Yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı veya bunlara denk kabul edilen sınavlarla belgelemek. Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak.  Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. İngilizce ve Rusça dillerinden puan şartı bulunmaktadır.

Başvuru Formuna ek olarak adaylar başvuru sırasında aşağıdaki belgeleri ibraz edeceklerdir; Yükseköğrenim diploması ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı veya Başkanlık tarafından onaylı örneği. KPDS, YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan yukarıdaki tabloda belirtilen düzeyde puan durumunu gösterir sonuç belgesi. T.C. kimlik numarası beyanı. Sabıka kaydına ilişkin yazılı beyanı. Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına ilişkin yazılı beyanı. Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair yazılı beyanı. Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olduğuna dair belge ibraz edenler (yüksek lisans ve/veya doktora diploması, bu alanda görev yapan resmi veya özel kuruluşlardan alınacak hizmet belgesi, katılım sertifikası vb.) sözlü sınavda öncelikle değerlendirilir.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.