ÖSYM Yaptığı Hatadan Dolayı Özür Diledi

ÖSYM Yaptığı Hatadan Dolayı Özür Diledi

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 12 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı açıklamada kurum olarak yerleştirme sürecinde bir hata yaptıklarını bildirdi. ÖSYM, yapılan hatadan dolayı etkilenen adaylardan özür diledi. İşte ÖSYM’nin yapmış olduğu hata ve açıkla

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 12 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı açıklamada üniversite yerleştirmelerinde bir hata yaptığını belirtti.

ÖSYM’den yapılan açıklama 8 Ağustos 2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarını ilgilendirmektedir.

Verilen bilgiye göre 8 Ağustos 2017 tarihinde açıklanan sonuçlarda adayların yerleştirmede kullanılacak puanları belirlenirken bir hata yapıldığı belirtildi.

Buna göre mezuniyeti Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden olan adaylar alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerde bulundu. Fakat bahsedilen adayların yerleştirme işlemi yapılırken “ek puanlı yerleştirme puanları” değil de “ek puansız yerleştirme puanları” kullanılmıştır.

Yapılan bu hatadan dolayı toplamda 4.237 aday etkilenmiştir. 12 Ağustos 2017 tarihi saat 11:00 itibariyle yapılan güncelleme 1110 adayın daha önce duyurulan yerleştirmeleri değişmiş, 1628 aday 8 Ağustos tarihinde açıklanan sonuçlarda herhangi bir üniversiteye yerleşemezken güncellemeyle yerleşir duruma gelmiş ve 1499 aday ise güncellenen sonuçlarla beraber herhangi bir programa yerleşemediği açıklanmıştır.

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi oluşan hatadan dolayı ilgili kurum ve adayların bilgilendirilmiş olduğunu, 12 Ağustos 2017 saat 11:00 itibariyle güncel sonuçlara ulaşılabileceğini ifade etti. Yaşanan bu durumdan etkilenen adaylardan özür diledi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.