ÖSYM, YGS’de İtiraz Edilen Soruları İptal Edecek mi

ÖSYM, YGS’de İtiraz Edilen Soruları İptal Edecek mi

YGS, 13 Mart Pazar Günü 2 milyondan fazla adayın girmesi ile gerçekleştirildi. Her sene olduğu gibi bu yılda YGS’de iptal edilecek olan soruların olup olmayacağı merak konusu

YGS, 13 Mart Pazar Günü 2 milyondan fazla adayın girmesi ile gerçekleştirildi. Her sene olduğu gibi bu yılda YGS’de iptal edilecek olan soruların olup olmayacağı merak konusu. 2016 YGS’de itiraz edilen soru sayısı bir hayli fazla. Şuana dek sınavda sorulan 9 soruya itiraz edilerek iptal edilmesi gerektiği çeşitli yayınlar tarafından söylendi.

ÖSYM, yapılan bu itirazlara kurumun resmi Twitter hesabında cevap vererek sınava giren 2 milyondan fazla adayın merakla beklediği soruya cevap verdi. YGS Sonuçları hesaplanırken 1 sorunun önemi çok büyük zira 1 soru sıralamada çok yer değiştirebiliyor. 2016 YGS’de iptal edilecek olan soruların olacağı muhakkak. Ancak kaç sorunun iptal edileceği merak konusu. ÖSYM’nin, Twitter hesabında konuya ilişkin açıklama şu şekilde: ÖSYM Merkezi sorulara yapılan itirazları bağımsız bilim heyetleri kurulları tarafından titizlikle incelenmektedir. ÖSYM, iptal edilecek soruların olması halinde, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklanması ile eş zamanlı olarak internet sayfamızdan adaylara duyurulacaktır. YGS’ye giren tüm adaylarımız bu konuda müsterih olsun. 2016 YGS sonuçları 25 Mart 2016 tarihinde açıklanacaktır. Şeklinde açıklamalarda bulunarak sınava girmiş tüm adayların merak ettiği konuyu aydınlatmış oldu.

Kamu Personeli Alımı olarak, ÖSYM tarafından sonuçlar açıklanır açıklanmaz, hangi soruların iptal edilip edilmediği belli olduğunda siz değerli takipçilerimize duyuracağız.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.