ÖSYM'de 110 Kamu Personeli Alımı Geç Başvuruları 10 Haziran Alınacak

ÖSYM'de 110 Kamu Personeli Alımı Geç Başvuruları 10 Haziran Alınacak

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden Bakanlık bünyesinde 110 kadroya kamu personeli alımları kapsamında geç başvurular 1 gün boyunca alınacak. ÖSYM 110 personel alımı başvuru ve ödeme işlemleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'de 2021 yılı İçişleri Bakanlığı 110 kaymakam adayı kamu personeli alımı kapsamında normal başvuru süreci tamamlanmasının ardından başvuru yapamayanlar için GEÇ BAŞVURU GÜNÜ işlemleri geldi. 10 Haziran tarihi itibarıyla adaylar başvuru ve ödeme işlemlerini yapacaklar.

110 MEMUR ALIMI GEÇ BAŞVURULARI

110 kaymakam alımı kapsamında adaylar için başvurular ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden yapılabilir. Geç başvuru günü ise 10 Haziran 2021 olarak açıklandı.

Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün %50 artırımlı olarak 375 TL yatıracaklardır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

KAYMAKAM ALIMLARINA HANGİ MEZUNLAR BAŞVURABİLİR?

Uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmaları veya üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU YAŞ ŞARTI

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olanlar başvurabileceklerdir. 1 Ocak 1986 ve daha sonra doğmuş olanlar başvuru yapabilir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.