ÖSYS Kılavuzu Milli Savunma Üniversitesi için Güncellendi

ÖSYS Kılavuzu Milli Savunma Üniversitesi için Güncellendi

ÖSYM’ den yapılan açıklamaya göre 2017 öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi ( ÖSYS ) kılavuzunda Milli Savunma Üniversitesinin açılması ile birlikte Kara – Deniz ve Hava Harp okullarına girmek isteyen adaylar için düzenleme yapılmış olup ÖSYS güncellenme

ÖSYM’ den yapılan açıklamaya göre 2017 öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi ( ÖSYS ) kılavuzunda Milli Savunma Üniversitesinin açılması ile birlikte Kara – Deniz  ve Hava Harp okullarına girmek isteyen adaylar için düzenleme yapılmış olup ÖSYS güncellenmiştir, denildi. 2017 ÖSYS sistem kılavuzu güncel haline yer verilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı ,  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı,  Hava Kuvvetleri Komutanlığı  ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde öğrenci temini gerçekleştirilen okulların bir kısmının kapatılması ile oluşan öğrenci açığını karşılamak amacı ile kurulan ve faaliyete geçen Milli Savunma Üniversitesine ÖSYS yolu ile seçe bilmesi için kılavuzda güncelleme yapılmıştır.

16 Şubat 2017 tarihinde güncellenen kılavuzda artık Milli Savunma Üniversitesi bulunmakta olup öğrenciler artık Kara – Deniz – Hava harp okullarına seçim yapabilecektir. ÖSYS tarafından yapılan duyuruya göre öncesinde güncelleme sağlamak öğrencilerimizin mezun olmadan araştırma ve bilgi edinme yolu ile mesleğe yönelik olarak daha şefaf bir şekilde düşünecektir.

Bu anlamda okulların bitmesine yaz tatiline 4 veya 5 ay gibi kısa bir süre varken Türk Silahlı Kuvvetlerine girmeyi hayal eden öğrenciler için güncel hali yayınlanmıştır. Ülkemizin Milli Savunma Üniversitesi bilgiye vatan severliğe, insanlığa, bilime, adalet anlayışı ile yola çıkarak daha güzel daha akılcı ve daha sağlam daha da ötesi geleceğin profösyönel  ordusunu kurarak içte ve dışda düşmanlara korku dostuna ise güven sağlamak ile yola çıkmıştır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.