Özel Harekat’ın Hazırlanma Şekli

Özel Harekat’ın Hazırlanma Şekli

Emniyet Müdürlüğüne bağlı özel harekat polis ekiplerinin bir operasyona nasıl hazırlandıkları tatbikatı İstanbul’da yapıldı.

İl emniyet müdürü Mustafa Çalışkan denetiminde gerçekleşen tatbikatta Özel Harekat şube ekiplerinin tamamı katıldı. Harekatta dikkat çeken Ejder, Kobra ve Helikopterler katılarak ateş etme olarak operasyona katılım sağladılar.

İstanbul şehrinde gerçekleşen operasyonların toplamı 2 bin 6 olarak açıklandı. Özel Harekat her an çatışma ortamında olma ihtimali olduğu bu nedenle eğitimlerin sürekli tekrarlandığını İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan belirtti.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü 11 Kasım'da yapılan tatbikatı İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından denetlendi. Eğitim sırasında helikopterle takviye ekiplerin araziye indirilmesi, şüpheli binaya operasyonlarla ilgili yaklaşımlar, hava destekli keşif ve gözleme faaliyetleri, polis savunma ve saldırı teknikleri gösterildi. Tatbikatta Ejder, Kobra ve helikopterden otomatik makineli tüfekle atış yapıldı.

Tatbikat bittikten sonra konuşan İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katılan tüm özel harekatçı polislere İyi ki varsınız ve Allah korusun dedi. Konuşmasına devam eden Çalışkan sizlere bu eğitimi bu duruşu, tavrı, benim öz güvenimi iki katına çıkardı. Bu memleketle ilgili kötü düşünen insanlar hiç kusura bakmasın. Sizler var olduğunuz sürece bu memlekette hiçbir kötü şey olmaz. Bu ciddiyetle bu Vatan sevgisiyle, devlet sevgisiyle, arkadaş sevgisiyle aynı şekilde devam ederek, bu tavrı koyduğunuz sürece, hiçbir şer odağına şans yok. Bizim görev alanımız İstanbul buradaki huzurun, muhafızı ve bekçisi bizleriz dedi.

2017 yılının değerlendirmesini yapan Çalışkan 10 ayda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bin 149, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 574, Asayiş Şube Müdürlüğü 196, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube 79, Mali Polis 4 ve Siber Polis 4 olmak üzere 2006 operasyona katıldığı belirtildi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.