Özelleştirme İdaresi Memur Alımı İlanı Yayımladı! Kasım 2020

Özelleştirme İdaresi Memur Alımı İlanı Yayımladı! Kasım 2020

Özelleştirme İdaresi Memur Alımı İlanı YayımladıHazine ve Maliye Bakanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 18 Kasım 2020 tarihi itibarıyla 10 kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. İdareye personel alımı başvuru bilgileri ve tüm detaylar İş

18 Kasım 2020 tarihi itibarıyla memur personel alımları kapsamında Özelleştirme İdaresi Başkanlığına memur alımı ilanı yayımlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı idareye personel alımı başvuru detayları ve tüm bilgiler İş İlanları Kariyer olarak bu haberimizde hazırladık.

10 Kamu Personeli Alımı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı uzman yardımcılığı giriş sınavı duyurusu 18 Kasım itibarıyla yayımlandı. Kadrolu 10 personel alımına başvurular, sınav şekli ve detaylar şu şekildedir:

Personel Alımı Sınav Şekli

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri sınıfından 7’nci dereceden 10 adet kadroya atanmak ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzmanı kadrosu için yetiştirilmek üzere Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı alımı için KPSS puan üstünlüğüne göre adaylar sözlü sınava çağrılacak.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Özelleştirme İdaresine Memur alımı sınav başvurusu, 07 Aralık 2020 tarihinden 18 Aralık 2020 günü mesai saati bitimine (Saat 18.00) kadar yapılabilecek. Başvurular Özelleştirme İdaresi Başkanlığı internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılması gerekiyor.

Belge Teslimi

10 memur alımı için giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar tarafından başvuru formunun imzalı bir örneğinin, en geç sınavdan önce Personel Daire Başkanlığına elden teslim edilmesi veya posta yoluyla gönderilmesi zorunludur. Postadaki gecikmeden dolayı zamanında ulaşmayan başvurular işleme konulmayacağı da özellikle bu ilanda da belirtilmektedir.

Memur Alımı Başvuru Şartları

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekiyor. Ayrıca yaş olarak 2020 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. 1 Ocak 1985 tarihi ve sonraki doğumlular başvurabilir.

Başvuru kılavuzunda belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca KPSS hükümleri de aynı şekilde başvuru kılavuzundan ayrı ayrı incelenmesi gerekiyor. Kılavuzda TABLO 1’de gerekli tüm detaylara erişim sağlanabilecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum