PAEM 1000 Polis Alımı Sınav Duyurusu "Fiziki Yeterlilik-Mülakat"

PAEM 1000 Polis Alımı Sınav Duyurusu "Fiziki Yeterlilik-Mülakat"

EGM Polis Akademisi Başkanlığı 1000 yeni PAEM polis amiri alımı kapsamında fiziki yeterlilik ve sözlü sınav duyurusu yapıldı. İşte detaylar.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 2021 yılı PAEM polis alımı kapsamında 1000 kadro için sözlü sınav yerleri ile fiziki sınav için tarihler açıklandı. PAEM polis amiri alımları sınavlarına dair detaylar ve tüm bilgileri İş İlanları Kariyer olarak bu yazımızda hazırladık.

Polis Akademisi PAEM duyurusu

6. Dönem ilk derece amirlik eğitimi fiziki yeterlilik ve mülakat/sözlü sınav giriş belgesi yayımlandı EGM’de lisans mezunu polis memurları arasından İlk Derece Amirlik Eğitimi için PA Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne 1000 öğrenci alımı yapılacaktır.

PAEM 1000 Polis Amiri alımı sınavları

Polis Akademisi tarafından 16-25 Kasım 2021tarihleri arasında PAEM 1000 polis alımı kapsamında Fiziki Yeterlilik ve Mülakat veya Sözlü Sınavları Gölbaşı Yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

PAEM Fiziki Yeterlilik Sınavı

Fiziki yeterlilik sınavı şu kriterler ve puanlamaya göre yapılacak:

  • Adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Adayların sınavları, erkek ve kadın kategorisinde farklı kriterlere göre değerlendirilir.
  • Başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak zorunludur. Başarılılar mülakat/Sözlü sınavına alınırlar. İşte mülakata dair detaylar:

PAEM Mülakat/Sözlü Sınavı

PAEM polis amiri alımında sözlü veya mülakat sınavında şu detaylar yer almaktadır:,

  • Adayların psikolojik yeterliliği; duygusal dengesizlik, dışa dönüklük, uyumluluk, sorumluluk, açıklık ve adayın polislik mesleğine istekli olması kıstaslarına göre psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu üye tarafından değerlendirilir ve bu değerlendirme mülakat/sözlü komisyonu ile paylaşılır.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

  • Konu hakkında bilgi düzeyi,
  • Kendisinden istenileni kavrama,
  • Özgüveni,
  • İfade etme yeteneği,
  • Beden dilini kullanma becerisi üzerinden değerlendirme yapılır.

PAEM mülakatında 5 ayrı kritere göre ve her bir kriter 20 puan olmak üzere toplam 100 tam puan üzerinden yapılır. Mülakat/sözlü sınavından başarılı olabilmesi için 100 puan üzerinden en az 70 puan alması gerekir.

PAEM sorgulama.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.