PAEM 2 Yedekler Açıklandı 13 Bin POMEM Adayları Bekliyor

PAEM 2 Yedekler Açıklandı 13 Bin POMEM Adayları Bekliyor

16 Eylül 2017 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı 'nca yapılan yazılı açıklamaya göre 3. Dönem PAEM 2. yedek yerleştirme sonuçları açıklandı. 13 Bin Lisans ve Önlisans POMEM adayları açıklama beklerken yine açıklama yapılmadı.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 16 Eylül 2017 tarihinde PAEM adaylarını ilgilendiren açıklama yazılı olarak yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre 3. Dönem PAEM 2. yedek çağrısı yapıldı.

Polis Akademisi Başkanlığı PAEM açıklaması: 3. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimini 2. Yedek çağrısında kazanan iki (2) (10. Ve 11. Yedek)adayın Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim Öğretim Yönetmeliği 22’nci maddesinin 2’nci fıkrasına istinaden çağrı tarihinden itibaren en geç üç (3) gün içinde müdürlüğe bizzat müracat etmek zorundadır.

Adayların ivedi olarak geçici kayıtlarının yapılması için Polis Akademisi Başkanlığı Çamlıca yerleşkesine bizzat başvuruda bulunmalurı ve yanlarında tören kıyafeti, genel hizmet resmi kıyafeti, ve bunların aksesuarları, bot, eşofman ve spor ayakkabısı bulundurmaları, herhangibir aksaklığa meydan verilmemesi adına konuyu hassasiyetle takip etmeleri gerekmektedir.

5 Eylül 2017 tarihinde 11 bin lisans mezunu POMEM ile 2 bin Önlisans mezunu POMEM alım ilanı Polis Akademisi Başkanlığı 'nca yayınlanmıştı.

Bu ilan yayınlandıktan sonra ortalama 3 gün içerisinde başvuruların yapılması beklenirken 11 günlük süreçte konu hakkında yeni bir açıklama yapılmadı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum