Doktor Tunahan Kılıç

Doktor Tunahan Kılıç

Peki, bu süreçte Taşeron işçilerin durumu ne olacak?

Yaşanan üzücü olayları anlatmaya kelimeler yetmez. Şehit olan, 238 can’ın borcu asla ödenemez. Bugün ülkemizin birçok kurum ve kuruluşlarında, STK, Sendika, en akla gelmeyecek Helal Sertifikasyonu veren kurumun dahi içine sızmış bir örgütten bahsediyoruz. F16’lar, Helikopterler, Tanklar ve Ağır silahlı teröristler ile gerçekleştirdiği darbe girişiminin Milletçe bertaraf edilişini ibretle, hayretle, imanla seyrediyoruz. Bugün üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen, dün yaşanmışcasına hafızalardan bir türlü silinemeyen alçak bir terör saldırısından bahsediyoruz! Türkiye’de geçmişten bu yana başarılı olmuş ya da olmamış, 17.sini yaşadığımız bu acı darbe girişiminin ağır faturasını yine milletçe ödedik.

Bu ülkenin evlatlarının kadim geçmişi ve köklü medeniyetini her ne kadar zaman zaman darbelerle bastırmaya çalışsalar da, altın neslimizi çürütmeye uğraşsalar da bunu başaramayacaklar. Çünkü 15 Temmuz’da meydanları görenler artık vatanı için canını veren yiğitlerin önüne tank sürmeye cesaret edemezler. Ve şunu gördüm ki, Türkiye Milleti dünyada hiçbir ülke ile kıyaslanamayacak derecede onurlu bir duruş sergiledi. Bize düşen bu onurlu duruşu, kutlu yürüyüşü sürdürmektir. Ancak şundan da eminim, bu şeref yoksunu haysiyetsiz vatan hainleri yönetime yüzlerce tank ile el koyabileceklerini düşünseler de, artık bu milletin üzerine tank sürmeye cesaret edemezler!

Bu yaşanan acı olaylar bize yine gösterdi ki liyakatli ehil insanların devlet kademelerinde olmayışı, devletimizin mahremiyetini ve ülkemizin geleceğini ciddi tehlikelere sürüklediğini hepimiz görmüş olduk. Haram lokma yemedik diye ortalıkta demogoji yapan, kendi medya organlarınca topluma müslüman bu örgütün ne suçu var güzellemeleri ile hep tertemiz kişileri bünyesinde barındıran bir topluluk olarak lanse etti. Ancak milletimiz bu kirli oyunların tamamını bozarak ne halt olduklarını apaçık ortaya çıkardı. Şimdi ise çalınan KPSS ve diğer tüm kurum sınavları ile milyonlarca kişinin haklarına nasıl girdiklerini, nasıl haram lokma yediklerini ve çocuklarına yedirdiklerini görmüş olduk. Bir süre daha bu düzen devam etmiş olsa sanırım 95 puan alan adaylar dahi kurumlara yerleşmekte güçlük çekecekti. Adamlar 120’de 120 yapınca bizim taban puanların hepsi fırladı. Kuvvetle muhtemel bundan sonraki tercihlerde daha düşük puanlarla adaylar rahatlıkla yerleşebilecek. Bu da işin bir diğer iyi tarafı. Elbette en büyük sevincimiz bu alçak hain terör örgütünün neredeyse yarım asır boyunca yaptıkları plan, milletimiz tarafından engellendi çok şükür. Kurumlarda baskılarla kendinden olmayanları dışlamaları Tübitak gibi bir kuruma 1 yılda 1700 adam yerleştirmeleri ve benzeri durumlardan görüldüğü gibi oldukça çabuk yayılan ve virüs gibi her yere sızan bu örgütün tüm kolları kesilmeye çalışılıyor. Büyük ihtimalle de çözülme tamamına yakın olacak inşaAllah.

Peki, bu süreçte Taşeron işçilerin durumu ne olacak?

Devletin bir an önce taşeron sistemine son vermesi ve artık devlet sözleşmeli veya kadro sürecine tamamen geçmesi gerekmektedir. Bu sistemde şirketlerin kazandığı paraların önüne geçilecek, doğrudan kişinin kendi cebine maaşını devlet kendisi koymuş olacak. Alnının terinin kurumasını bırakın, 1 hafta on gün maaşlarını alamayan taşeron işçiler var zira. Bu sürede şirketler kurumlardan aldıkları paraları borsa, faiz gibi işlemlerden ötürü sürekli geciktiriyorlar. Ayrıca şirketlerin kendi kafalarına göre adam almalarının önüne geçilmiş olunacak. Bu sistemin tıkandığını artık devletin görmesi lazım. Ve süreçte alımını yapacağı kişileri kendi istihbaratı ve kurum içerisinde yapacağı sınav veya belirlediği çeşitli kriterlerle yerleştirmelerini yaparak yoluna devam etmesi gerekir.

İletişim Mail : kilic_tunahan@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.