Personel Temin MSB 2021 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı Başvuru Kılavuzu

Personel Temin MSB 2021 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı Başvuru Kılavuzu

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2021 yılı Ocak ayı başvuruları kapsamında dış kaynaktan subay alımı başvuru kılavuzunu yayımladı. MSB Türk Silahlı Kuvvetler namına dış kaynak subay alımı e-Devlet başvuruları haberimizde.

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2021 yılı Türk Silahlı Kuvvetleri TSK bünyesinde DIŞ KAYNAKTAN Subay alımı için başvurular alınıyor. Aşağıdaki başvuru ekranından MSB personel temin internet adresine erişim yapabilirsiniz. MSB dış kaynaktan subay alımlarına kimler başvuru yapacaktır. Subay alımı başvuru şartları ve başvuru süreci haberimizde.

Başvuru Süreci

Başvurular 14 Şubat 2021 tarihine kadar yapılabilecektir. Adaylar başvurularını MSB personel temin internet adresi üzerinden e-Devlet şifreleri ile yapabileceklerdir.

Genel Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak, Subay naspedilmek için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak, Dış kaynaktan başvuran adaylar için Fiziki Yeterlilik Testinde (FYT) başarılı olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak ve kılavuzda yer alan diğer şartları sağlamak,

Öğrenim ile İlgili Şartlar

Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak gerekiyor.

Herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek gerekiyor.

Yaş ile İlgili Şartlar

1 Ocak 2021 tarihi itibarı ile Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak, Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak gerekiyor.

Sağlık ile İlgili Şartlar

 Dış Kaynaktan başvuru yapan ve seçim aşamalarında başarılı olan adaylar, TSK ve JSGA Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan TSK Sağlık Kurulu Raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından sağlık raporunu almak üzere hastaneye sevk edilecektir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.