PKK İle FETÖ 'nün Yöntemi Aynı

PKK İle FETÖ 'nün Yöntemi Aynı

OHAL Kararnamesiyle FETÖ Terör Örgütünün Eğitim Kurumlarına Yönelik Operasyonlarda 900 Kök Hint Keneviri ele geçirildi.

20 Temmuz 2016 tarihinde MGK Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanarak 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimine karşılık olarak 3’ay süre ile OHAL Olağanüstü Hal ilan ederek Resmi Gazatede yayınlanmıştır.  

Ohal hangi hallerde çıkartılır ve nedenleri nelerdir.

Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu almış olduğu kararıyla ilanı yapılan olağanüstü hal kanunun amacı, doğal afet, tehlikeli hastalıklar veya ağır ekonomik krizleriyle  Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini veya temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldırmaya yönelik şiddet olaylarına ait önemli emarelerin ortaya çıkması veya şiddet olayları sebebiyle kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması durumudur. OHAL ilan edilmesi ve usulleriyle olağanüstü hallerde uygulanacak hükümler tarafından belirlenir.

OHAL kararnamesi kapsamında Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde FETÖ terör örgütüyle irtibatı tespit edilen tüm kuruluşlar sırasıyla kapatılmakta. Son olarak Erzurum da okul ve yurtlara baskın düzenlendiği sırada (Özel Refia Hanım Kız Öğrenci Yurdu) bahçesinde 900 kök hint keneviri ekildiği belediye çalışanları tarafından tespit edilerek, Cumhuriyet savcılığına ihbar edilerek polis nezaretinde 900 kök hint keneviri sökülerek kamyona yüklendi. Savcılık tarafından tutanaklara geçirilen ve incelenen keneviri polisler imha etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı müfettişlerinin yanısıra mal müdürlüğünden ekipler  (Özel Refia Hanım Kız Öğrenci Yurdu) na geldiklerinde normal prosütürle kapatıp çıkacaklarını düşündüler ancak belediye personelinin yurt bahçesindeki hint kenevirini bulması sonucu polis ekipleri dahil olunca kenevirleri sökme işi başlatılmış ve kenevirler imha için emniyete götürülerek tutanak altına alınmıştır. 

Emniyet kaynaklarınca ajanslara verilen bilgilerde ise akıllara durgunluk verecek şu cümleler yer almakta,(fetö terör örgütü ile pkk’nın yöntemi aynı) Kamu Kurumu güvenlik teşkilatlarının Asker, Polis ve Halkın aklına gelen ilk soru pkk ile kardeşliğimi var. 

Doğu ve Güneydoğu anadolu bölgelerinde pkk’nın hint keneviri ektiğini ve bunu jandarma ve polis operasyonlarında dağlarda ovalarda veya bakılmayacak yerlere ektiği bina içi veya özel teşebüslerin bahçelirinde yakalandığı görülüyordu. Aynı yöntem ile fetö terör örgütü (Özel Refia Hanım Kız Öğrenci Yurdu) olan erzurumda kendi memleketinde ektirdiği ve bununla masum insanların kanına girerek para kazandığı manidardır. 

Emniyeten yapılan açıklamaya göre ise operasyonlara hız kesilmeden devam edilecekceğini zehir tüccarlarına göz açtırılmıyacağını haber ajanslarına verdiği demeçte açıklamıştır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum