PÖH Alımlarında O İki Şart Kaldırılsın

PÖH Alımlarında O İki Şart Kaldırılsın

Özel harekat polisi alımlarında askerlik şartı bulunmaktadır. Ayrıca bayan adayların başvuruları kabul edilmemektedir. Bundan dolayı 29 Ekim Perşembe günü sosyal medya üzerinden kampanya başlatılacaktır.

Özel harekat polis alımlarında askerlik şartı bulunmaktadır. Askerlik şartı kaldırılmalıdır çünkü; Özel Harekat Polisi olan adaylar ömür boyu vatanına hizmet edecektir. Özel Harekat Polisleri, vatan hizmetlerini zaten tamamlamış olacaklardır. Bir de önlerine askerlik şartının çıkmış olması, Özel Harekat Polisleri için gereksiz bir hareket olmuştur.

10 bin özel harekat polis alımında da bayan adayların başvuruları kabul edilmemektedir. Daha önce bu iki konu hakkında da imza kampanyası başlatmıştık. Takipçilerimiz, sosyal medya üzerinden 29 Ekim Perşembe gününde gündem oluşturacaklardır. “#PÖHBayanAlımınaDestek” ve “PÖHteAskerlikAranmasın” etiketleriyle gündem oluşturulacakdır.

Takipçilerimizden gelen istekler incelendiğinde Türk Kadınının zamanında göstermiş olduğu başarıyı şimdi de gösterebileceklerini dile getirmişlerdir. Lise mezunu bayanlar için de kontejan açılması ve cesur Türk Kadınının gücünü bir kez daha göstermek en büyük amaçlarından bir tanesidir. Destek vermek isteyen adayların 29 Ekim Perşembe günü belirtilen etiketlerle sosyal medyada gündem oluşturmaları gerekmektedir.

Biz de bu konular hakkında daha önce imza kampanyaları başlatmıştık. Kadın adayların özel harekat polisliğine başvurabilmeleri için imza kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz. Askerlik ve yaş şartının kaldırılmasıyla ilgili imza kampanyasına ulaşmak için buraya tıklayınız. 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum