PÖH İmza Kampanyasında Önemli Gelişme

PÖH İmza Kampanyasında Önemli Gelişme

Konur Demirci tarafından oluşturulan Polis Özel Harekat alımı yaş şartının esnetilmesi ve lise mezunu alımlarının devam etmesi için düzenlenen imza kampanyasında çok önemli bir gelişme yaşandı. Polis Özel Harekat için oluşturulan imza kampanyası ve detayl

19. Dönem Polis Özel Harekat alımlarında bir ilk yaşandı ve Polis Özel Harekat alımına lise ve ön lisans mezunu adayların da başvuruları alındı.

Lise mezunu adaylar yaşanan bu gelişmeyle beraber her ne kadar mutlu olsa da yaş şartından dolayı binlerce vatan sevdalısı Polis Özel Harekat alımına başvuru yapamamıştı. Polis Özel Harekat görevini layıkıyla yapabilecek gücü kendinde hissettiği halde yaş şartı yüzünden başvuramayan kişi sayısı çok fazlaydı.

Önümüzdeki dönemde aynı mağduriyetin tekrar yaşanmaması için Konur Demirci tarafından bir imza kampanyası başlatıldı. Başlatılan bu imza kampanyası önümüzdeki dönemde Polis Özel Harekat alımına yine lise mezunlarının başvurmasını istemekte ayrıca yaş şartının biraz esnetilmesini istemektedir.

Konur Demirci bu konu hakkında bayan adayları da unutmamış, en az lise mezunu bayan adaylara da maksimum kontenjan ayrılmasını imza kampanyasında talep etmişti.

İmza kampanyasını başladığı günden itibaren toplamda 36 bin kişi imzalamış. Bu süreç içerisinde imza kampanyası, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun eline imza kampanyasını başlatan Konur Demirci vasıtasıyla ulaştırıldı. Konur Demirci, Bakan Soylu’nun kendisi ile çok güzel bir şekilde ilgilendiğini ifade etmişti.

İmza kampanyası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan sonra şimdi de Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’nun eline ulaştı. Konur Demirci, sosyal medyada paylaştığı gönderide; yoğun ve kalabalık içerisinde kendisini dinlediğini ifade etti. Bu ilgisinden dolayı Yalçın Topçu Beyefendi’den Allah razı olsun diye ekledi. Yalçın Topçu, imza kampanyasının İçişleri Bakanlığı’na iletilmesi için talimat verdi.

"İmza Kampanyası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Ulaştı" haberini incelemek için tıklayınız.

konur-demirci-ve-yalcin-topcu.png (Konur Demirci ve Yalçın Topçu)

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum