Polis Akademisi 1000 Komiser Yardımcısı Alacak

Polis Akademisi 1000 Komiser Yardımcısı Alacak

Polis Akademisi Başkanlığı 2 Mart 2017 tarihinde Bin Komiser Yardımcısı Alacağını Açıkladı. Yapılan açıklamaya göre meslekte fiilen iki yılını dolduran ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis..

Personeli Alımı haber sitemizde günlük olarak kamuya yapılan tüm personel alımlarının yayınlanmasıyla beraber, İlgili Bakanlar ile Bürokratların önemli açıklamalarını da sizlere günlük olarak ulaştırıyoruz.

Polis Akademisi Başkanlığı yaptığı açıklamada Emniyet Mensuplarına Yönelik 2017 Yılı 3. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavına İlişkin bildiri yayınladı.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 50 Kadın 950 erkek olmak üzere toplam 1000 komiser yardımcısı alımı yapacak. Yapılacak olan alımlara emniyet mensupları belirli şartlarda başvuru yapabilecek.

Polis Akademisi Başkanlığı 2 Mart 2017 tarihli 1000 Komiser Yardımcısı alımı resmi açıklaması: Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM)  2017 Eğitim-Öğretim Yılı için emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları) arasından 50 kadın, 950 erkek olmak üzere toplam 1000 memurun ilk derece amirlik eğitimine  (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin olarak, PBS üzerinden ön başvuruda bulunan ve sınav ücretini ödeyen adaylar şahsen müracaatlarını 81 İl Emniyet Müdürlüğü (PMYO, KPL, PMEM Müdürlükleri vs.) ve Merkez Teşkilatı Personeli için Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak Müracaat Kabul Komisyonuna 01-08 Mart 2017 ( 5 Mart 2017 Hariç) tarihleri arasında yapacaklardır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum