Polis Akademisi Öğrenci Alımı 2017/2018

Polis Akademisi Öğrenci Alımı 2017/2018

Polis Akademisi Öğrenci alım ilanı yayınladı. Alınacak öğrenciler için gerekli şartlar ve izleyecekleri yollar haberimizin içerisinde mevcuttur. Başvuracak Öğrenciler için başvuru tarihleri 14 Ağustos ve 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında Şahsen yapılması

Ankara Polis Akademisi 2017- 2017 Eğitim öğretim yılı için öğrenci alım ilanı yayınladı. Başvuracak öğrenciler Şahsen Polis Akademisi Ankara Yerleşkesi adresine yapmaları gerekmektedir. Başvuracaklar için 14 Ağustos 2017 ve 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir.

Başvuracak Öğrencilerde aranan bazı şartlar: Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli hariç), Özgeçmiş ve yeni çekilmiş biometrik fotoğraf (Belgeler teslim edilmeden önce özgeçmiş Word Belgesi, fotoğraf jpeg ve png formatında olacak şekilde konu satırına Ad Soyadı yazılarak gbeogrenci@egm.gov.tr adresine gönderilecektir.)

Başvuracaklar için istenen belgeler: Fotoğraflı nüfus cüzdanı ve fotokopisi, Askerlik Durum Belgesi (aslı olacaktır, Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli hariç), Emniyet Hizmetleri Sınıfı için; personel tanıtım kartının fotokopisi, Bir (1) adet yarım kapaklı dosya ve bir (1) adet şeffaf dosya, Döner Sermaye hesabına 50 TL yatırıldığını gösterir makbuz. (Başvuru esnasında Enstitüde yatırılacaktır.)

Niyet mektubu Program öncesi çalışmalar programda yapılması planlanan çalışmalar programdan beklentiler ve amaç belirtilecektir. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve Farsça dillerinin herhangi birisinden olmak üzere, YDS, KPDS, ÜDS sınavlarından veya ÖSYM’nin kabul ettiği eşdeğer yabancı dil sınavlarından belirtilen 55 puana denk olmak üzere puan aldığını gösterir sonuç belgesi şart.

Öğrenim ile ilgili şartlar:  Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimine ait Not Döküm Belgesinin aslı ve fotokopisi, Yüksek Lisans adayları için Lisans, doktora adayları için Tezli Yüksek Lisans diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter/okul onaylı örneği ve fotokopisi, Doktora ve yüksek lisans programlarına başvuru yapan adaylar için, ALES’ten veya GRE/GMAT sınavlarından tabloda belirtilen puana denk olmak üzere puan almış olduğunu gösterir belge (2014 Güz Dönemi ve sonrası geçerlidir.) Akademik referans mektubu, 1 adet, (Öğretim Üyelerinin aday hakkında vereceği tavsiye mektubu kapalı zarf içerisinde görevlilere teslim edilecektir.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı güz dönemi için tezli yüksek lisans ve doktora programlarına başvuracak adaylarda aranacak şartlar, başvuru için gerekli belgeler, kesin kayıt için istenen belgeler, başvuru tarihleri, mülakat sınav tarihleri, kesin kayıt tarihleri ve kontenjanların aşağıdaki şekilde uygulanması uygun görülmüştür.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum