Polis Akademisi Önümüzdeki Günlerde Dedi! Bekçi Alımında 3 Hafta Geçti

Polis Akademisi Önümüzdeki Günlerde Dedi! Bekçi Alımında 3 Hafta Geçti

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bekçi alımı için ilan yayınlanacağı 20 Ağustos 2020 tarihinde duyurulmuştu. Açıklamanın hemen sonrasında çarşı ve mahalle bekçisi nasıl olunduğunu araştırıyor. Ancak 3 hafta geçmesine rağmen herhangi bir kılavuz yayın

Polis Akademisi Başkanlığı önümüzdeki günlerde bekçi alımı yapılacak açıklaması yapmıştı. Üzerinden 3 hafta geçmesine rağmen halen ilan kılavuzu yayınlanmamıştır. Çarşı ve mahalle bekçisi nasıl olacağım araştırmasına adaylar hemen başladı. İlan kılavuzu beklemesine koyuldu. Adaylar kılavuzun bir an önce yayınlanmasını istiyor.

20 Ağustos 2020 Polis Akademisi Duyurusu Aynen Şöyle:

2020 / 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Alım Duyurusu

7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 400 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin esaslar, başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bekçilik kılavuzu yayınlanması bekleniyor. Cep uygulaması ve facebook uygulamaları ile anlık kılavuzlara ulaşabilirsiniz.

Bekçi alımı başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. En az lise ve dengi okullardan mezun olması gerekmektedir. Boylarının en az 167 santimetre olması gerekmektedir. Beden kitle indeksinin 18 ile 27 arasında olması gerekmektedir. Başvuru yaptığı il sınırının  içerisinde 1 yıldır ikamet etmiş olması gerekmektedir.

31 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis cezası almış olmasına rağmen, affedilmiş olsa bile yüz kızartıcı suçlardan dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması gerekmektedir. Toplum değerlerine göre kötü şöhrete sahip olmaması gerekmektedir.

Kamu haklarından mahrum olmaması ve bu haklardan ve hizmetlerden mahrumiyet cezası almamış olması gerekmektedir. Memuriyete engel bir durumu olmaması gerekmektedir. Silah taşımak veya silahlı görev yapmak için hukuki bir engeli olmaması gerekmektedir. Teşkilatın sağlık şartları yönetmeliğinde bulunan tüm şartlara uyması gerekmektedir.

Kendileri ve varsa eşlerinin, toplumun huzurunu bozacak herhangi bir suç veya örgüt üyeliğinin bulunmaması gerekmektedir. Uyuşturucu, alkol, uyarıcı madde, gibi kötü alışkanlıklar için tedavi görmüş veya görüyor olmaması gerekmektedir. Sağlık şartları yönetmeliği hükümleri dışında herhangi bir nedenle polis eğitiminden ilişiği kesilmemiş olması gerekmektedir. Terör örgütleri ile bağlantılı olmaması gerekmektedir. Siyasi ve partilerin yandaş kuruluşlarına üye olmaması gerekmektedir. Güvenlik ve arşiv soruşturmasından olumlu sonuç alması gerekmektedir.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum