Polis Akademisinde POMEM Sonuçları Uzadı! Bu Yılın Takvimi Değişti

Polis Akademisinde POMEM Sonuçları Uzadı! Bu Yılın Takvimi Değişti

POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı? Adaylar aylardır beklenen sonuçların artık açıklanmasını bekliyordu. Yeni POMEM polis alımı takvimi de değişti.

Polis Akademisi Başkanlığında 27. Dönem mülakat sonuçları açıklanacak. 8 bin önlisans ve lisans mezunu polis memuru alımı için son aşamanın da artık sonuçlandırılması bekleniyordu. Adaylar gerek mülakat sonucuna odaklanırken gerekse değişen yeni POMEM polis alımı takvimi için de endişeli! POMEM sonuçları açıklanmasını isteyen adaylar için konuyu tekrar gündeme aldık.

Pomem sınav sonuçları PA’da açıklandı mı?

Adaylar aylardır 8000 polis alımı için POMEM mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 100 binlerce polis adayı Polis Akademisinde açıklanacak sonuçlara odaklanırken sürecin uzamasından dolayı da yeni takvimin ötelendiğini düşünüyor!

polis-alim-mulakat.jpg

27. dönem pomem 8000 polis alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM kadrolarına 27. dönem POMEM kapsamında polis alımı için 8000 yeni polis alımı gerçekleştirilecek. 8000 önlisans ve lisans mezunu alımı için tüm sınav aşamaları tamamlandı ve mülakat sonuçları kaldı. Son aşama olan POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI için gözler artık PA’da.

Polis Akademisi giriş

27. dönem POMEM mülakatı sonuçları ile;

  • Lisans mezunu 5 bin 440 erkek, 960 kadın polis memuru alımı,
  • Önlisans mezunu bin 360 erkek, 240 kadın polis memuru alımı yapılacak.

Adaylar artık Polis Akademisinden gelecek açıklamaya odaklandı. Sürecin uzaması da en çok yeni polis alımını etkileyecek ve yeni 10 bin polis alımı kadrosu İHDAS edilmesine rağmen 28. Dönem POMEM süreci de 2022’ye kalacak gibi.

pomem-mulakat-sonucu.jpg​​​​​​​

10 bin yeni polis alımı takvimi değişti

Geçtiğimiz yıl çoktan sonuçlanan ve yeni başvuruları da açıklanan POMEM polis alımları için 2021 bitmeden yeni ilanın açıklanması zora girdi. Adaylar mülakat sonuçları sonrası yedek atamalar vb. iş ve işlemler de sürecek.

Pomem mülakat sonucu uzadıkça yeni alım da uzayacak

Bu kapsamda süreç oldukça uzayacak ve 2022’den önce yeni polis alımı için ilan yayımlanmayacak. Dolayısıyla 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları ne kadar uzarsa artık bir sonraki atamalar için de ilan süreci bir o kadar gecikecek. Adayların taleplerini tekrar gündeme aldık ve sonuçlar gelir gelmez İş İlanları Kariyer internet sitemizde anında yer alacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum