Polis Akademisinden Önemli Bekçilik Açıklaması Duyuruldu

Polis Akademisinden Önemli Bekçilik Açıklaması Duyuruldu

Gerek Sosyal hakları ve gerekse yetki ve sorumlulukları ile ilgili düzenlemeler gündemde iken Polis Akademisi Başkanlığından Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Çarşı ve Mahalle Bekçilerin eğitim tarihlerine ve detaylarına yer verildi. "Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Meslek İçi Eğitimine Katılacak Olan Adayların Dikkatine" başlığı ile yayımlanan duyuruda aşağıdaki açıklamaya yer verildi.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Meslek İçi Eğitimine Katılacak Olan Adayların Dikkatine

2019 Yılı Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Meslek İçi Eğitimine Katılacak Olan adayların yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

Adayların meslek içi eğitimleri 01 Temmuz 2020 tarihinde başlayacaktır.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

Bekçi Alım Şartları Nelerdir?

Lise ve dengi okul mezunu olmak, Türk vatandaşı olmak, Başvuru yapılan tarihte 18 yaşını doldurmuş olmak ya da 31 yaşından gün almamış olmak, Askerlik hizmetini tamamlamış olmak, Başvuru yapılan süre itibari ile herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak ya da herhangi bir yan kuruluş ile ilgisi bulunmamak, Terör örgütlerine, bu örgütlerin herhangi aleni ya da gizli olmak koşulu ile herhangi bir faaliyetine katılmamış olmak, Herhangi bir sebeple polislikten çıkarılmamış olmak (Sağlık sebebi dışında), Herhangi bir uyuşturucu madde kullanmıyor olmak ya da kullanması neticesinde başvuru yaptığı an itibari ile tedavi görmüyor olmak, Memur olmasına engel teşkil edecek herhangi bir durumunun olmaması, Sağlık yönetmeliğince belirtilen şartları taşıyor olmak, Silahlı görev yapmaya veya silah taşımaya hukuki manada bir engelinin olmaması, Toplumda kötü özellikleri ile tanınmamış olmak, Kamu haklarından mahrumiyetinin bulunmaması, Kendisinin ya da eşinin herhangi bir fuhuş suçuna teşebbüs etmemesi, kumarla alakasının olmaması, uyuşturucu sebebi ile adli ya da idari soruşturma geçirmemiş olması ya da bu suçları işlemekten hüküm giymemiş olması, En az 1,67 boy oranına sahip olmak, Vücut kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmalı, Başvuru yaptığı ilde 1 yıldır ikamet ediyor olmak, Güvenlik soruşturmasının ve arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması ve Herhangi bir yüz kızartıcı suçtan dolayı hükümlü olmamak gibi şartları taşıyor olması gerekmektedir.

Bekçi Maaşları Ne Kadardır?

Ön lisans Mezunu olan Bekçi 4,357,50 ile 4.400 TL arasında, Lisans Mezunu ve Bekar olan Bekçi 4, 404 TL ile 4,657,00 TL arasında maaş almaktadır. Bu maaş hesaplamasına eş ve çocuk yardımı dahil değildir.

Yeni Bekçi Alımı Olacak Mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada EGM bünyesinde 2 bin civarında bekçi açığı olduğunu, eğer kadro açılırsa 8-10 bin civarında yeni bekçi alımı yapılabileceğini söyledi. Ancak herhangi bir tarih belirtmedi.

Bekçilik ile ilgili tüm ilanlar ve açıklamalar yayımlandığı anda sitemizde paylaşılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum