Polislik Alımlarında Yaş Şartları Kaldırılmalı

Polislik Alımlarında Yaş Şartları Kaldırılmalı

POMEM, PMYO, PAEM ve PÖH Alımlarında Yaş Sınırları Kaldırılarak Kadınlara Ayrılan Kontenjanlar Arttırılmalıdır. Fetö Mağdurları Mağdur Edilmeye Devam Ediliyor.

Yaklaşık olarak 10 yıl boyunca KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı dahil, Polislik sınavları, Üniversite sınavları gibi bir çok sınavda kopya çekildiği Mahkeme Kararı ile sabitlenmiştir. Bu yılların işsiz gençleri Fetö terör örgütü nedeniyle girdikleri tüm sınavlarda kopyacıları geçemedikleri için iş sahibi olamamışlardı.

O dönemlerde mağdur edilen insanlar günümüzde kurumların açtığı tüm sınavlarda yaş şartlarına katılmaktalar. Özellikle açıktan kamu personeli alımı yapan EGM Emniyet Genel Müdürlüğü Polislik Alımları, Adalet Bakanlığı memur alımları (30 ve 35 yaşından gün almamış olmak şartt) ile askeri personel alan Türk Silahlı Kuvvetleri 'nde (26, 28 ve 30 yaşından gün almamış olmak şart) bu yaş şartları adayların önünü tıkamaktadır.

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO 26 yaşından gün almamış olmak. Polis Amirleri Eğitimi PAEM otuz yaşından gün almamış olmak. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine POMEM 30 yaşından gün almamış olmak şart.  Polis Özel Harekat PÖH 28 yaşından gün almamış olmak şart.

Görüldüğü gibi tüm alımlarda 26 ile 35 yaş şartları yer almaktadır. KPSS başta olmak üzere kopyacıların kamu görevine yerleştiği o günlerde mağdur olanlar bu yaş şartlarını artık taşımıyorlar.

Mağdur edilenlerin haklarının iadesi için yapılacak olan Kamu Personeli Alımlarında yaş şartlarının kaldırıması gereklidir. Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak mağdur edilenlere haklarının iadesini talep ediyoruz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum