POMEM Güncel Başvuru Şartları Ne Oldu

POMEM Güncel Başvuru Şartları Ne Oldu

25 Ağustos 2017 tarihinde 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla beraber POMEM alımına başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru şartlarını merak ettiler. Resmi Gazete’de yeni yayınlanan POMEM başvuruları ve aranan şartlar...

25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yeni kadrolar tahsis edildi ve POMEM başvuru şartları değiştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde ihdas edilen kadrolar arasında merkez teşkilatında istihdam etmek üzere 2.000 polis memuru, taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 20.000 polis memuru yer aldı.

Polis memuru alımı dışında 2.500 komiser yardımcısı, 7.500 çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanları da yayınlandı. Peki Resmi Gazete’de yayınlanan POMEM alımı için adaylarda aranan şartlar nelerdir?

POMEM güncel başvuru şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ön lisans veya lisans mezunu olmak (ön lisans mezunu adaylar, Bakanlık tarafından belirlenecek olan toplam kontenjanın %20’sini aşmayacak sayıda POMEM kadrosuna başvuru yapabilecektir) gerekmektedir.

Adaylarda aranacak olan yaş şartı ise POMEM alımının yapılacağı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak olarak belirtilmiştir. 2017 yılında alım yapıldığı düşünülürse 31 Aralık 1988 ve sonrası doğmuş olan adaylar başvuru yapabilecektir. Adayların güncel Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 60 puan almış olması gerekmektedir. (Belirtilen 60 puan, daha önce yayınlanan POMEM alımında yer alan puandır. Yeni yapılacak olan alımlarda puan şartı değişiklik gösterebilir.)

Erkek adayların en az 167 cm boyunda ve kadın adayların en az 162 cm boyunda olması gerekmektedir. Beden kitle indeksi aralığı ise 18-27 olarak belirtilmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum