POMEM Müdürü Açıkladı 12 Bin Polis Alınacak

POMEM Müdürü Açıkladı 12 Bin Polis Alınacak

POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada Polis alımlarıyla ilgili açıklamada POMEM Müdürü 12 polis alımı yapılacağını belirtti. Bay Ağırlıklı olmak üzere bayan alımları önemli olduğunu ve ilerleyen yıllarda bayan adaylara kon

Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu 20. Dönem tamamlanmasının ardından 21. Dönem planlanmasının yapıldığına değindi ve bu dönem için yaklaşık 12 bin öğrencinin alınacağını belirtti.

POMEM Alımlarında Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca üniversite mezunu adaylar arasından 7 bin 423 erkek ve Bin kadın aday olmak üzere toplam 8 bin 423 polis memuru adayı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitime başlıyor.

Türkiye genelinde POMEM 20. Dönem üniversite mezunlarını aldığını belirterek, "Türkiye genelindeki POMEM ’e ilişkin planlama yapıldı. Bu çerçevede Yozgat POMEM'e 620 erkek 400 bayan olmak üzere toplam bin 20 öğrenci eğitime alındı. Önümüzdeki Çarşamba gününe kadar sürecek intibak eğitimleri başlamış olup daha sonra eğitim öğretime başlayacaklarını belirtti.

Bilindiği üzere Polis eğitimleri 5 ay gibi bir süreçtir. POMEM öğrencilerinin Yozgat'ta 5 ay kalacağını ifade eden Kütükoğlu, 34 ilden gelen öğrencilerin polislik eğitimi alacağını belirtti. Yoğun bir eğitim dönemi içerisine gireceklerini ve teşkilatın ihtiyacı olan polisleri yetiştireceklerini açıkladı.

Polis Eğitimlerinde gençler her türlü eğitimden geçtiğini belirten Kütükoğlu şöyle devam etti. "Burada gençlerimize, hukuk, insan hakları, atış gibi polislik mesleğini ilgilendiren bütün bilgi verilecek. Buradaki arkadaşlarımız, ülkemizin çeşitli üniversitelerinden mezun olmuş, yarısına yakını askerliğini yapmış nitelikli gençlerdir. Bu gençlerimiz 9 ay sonunda A'dan başlamak üzere Z'ye kadar polislik mesleğini öğrenmiş olarak buradan ayrılacak olup bütün gençlerimize başarılar diliyorum" dedi.

Kütükoğlu 20. Dönem tamamlanmasının ardından 21. Dönem planlanmasının yapıldığına belirterek bu dönem için yaklaşık 12 bin Polis (öğrencinin) alınacağını belirtti.

Yapılan açıklamaya göre Temmuz ayında başlayan eğitim süreci Kasım 2017 ayında sona erecek olup, 21. Dönem Polis eğitimlerinin Aralık 2017 ayından itibaren verilmesi beklenmektedir. Bu kapsamda ilanların Eylül-Ekim 2017 aylarında yayınlanması beklenmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum