POMEM PMYO Polis Alımı Şartlarında Değişiklik! Resmi Gazetede Yayımlandı

POMEM PMYO Polis Alımı Şartlarında Değişiklik! Resmi Gazetede Yayımlandı

Lise, önlisans ve lisans mezunu polis alımları şartlarında ve yönetmeliklerinde değişiklikler yapıldı. 19 Mart 2022 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

Bugünkü Resmi Gazetede 2022 yılı POLİS alımlarında uygulanacak yönetmeliklerde bir takım değişiklikler yapıldı. Lise mezunu PMYO polis alımı yönetmeliği ile önlisans ve lisans mezunu POMEM yönetmeliğinde yapılan değişiklikler yürürlüğe girdi. Resmi değişikliklere dair detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık.

 

Değişiklik yapılan polis alımı yönetmelikleri

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliği,

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği,

Polis Meslek Yüksekokulları Eğitim-Öğretim Yönetmeliği,

Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği olmak üzere 4 farklı değişiklik yapıldı.

Polis alımları yönetmelik değişiklikleri

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde yer alan öğrenim sırasında evlilik hükmü kaldırıldı. İşte yürürlükten kaldırılan madde:

Öğrenim sırasında evlilik: Öğrenciler, öğrenimleri esnasında evlenme taleplerini POMEM Müdürlüğüne yazılı olarak bildirirler. Öğrencinin evleneceği kişi ile ilgili evlilik soruşturmasının yürütülmesi POMEM Müdürlüğü tarafından koordine edilir. Öğrenci müracaat tarihinden itibaren iki aylık süre dolmadan evlenemez. Ancak yapılacak soruşturmanın sonucu olumlu olan öğrencilerin, iki aylık süre beklenmeden POMEM Müdürünün onayı ile evlenmelerine izin verilir.

POMEM PMYO aranan şartlarda değişiklik

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yer alan "Adayın kendisinin ve evli ise eşinin" ibareleri kaldırıldı. Adaylarda aranılacak nitelikler bölümünde yer alan polis alımı şartlarındaki TCK cezai hükümler kısmında yer alan "adayın kendisinin ve evli ise eşinin" ibareleri yürürlükten kaldırıldı.

Polis Meslek Yüksekokulları Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde yer alan Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ibaresi Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığı olarak değiştirildi.

Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde de POMEM yönetmeliği gibi adayın kendisinin ve evli ise eşinin ibareleri kaldırıldı. Adaylarda aranılacak nitelikler bölümünde yer alan lise mezunu polis alımlarındaki şartlarda bulunan bu ibare yürürlükten kaldırıldı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.