POMEM Polis Alımı 2017

POMEM Polis Alımı 2017

25 Ağustos KHK’sı sonrasında merakla beklenen 2017 POMEM alımları ön lisans mezunu olanların da umudu oldu. POMEM bünyesinde 13 bin polis alımı yapılacağı duyurulduğu andan itibaren beklenti içine giren milyonlarca kişi, birçok kampanya yürüterek elde ett

25 Ağustos KHK’sı sonrasında merakla beklenen 2017 POMEM alımları ön lisans mezunu olanların da umudu oldu. POMEM bünyesinde 13 bin polis alımı yapılacağı duyurulduğu andan itibaren beklenti içine giren milyonlarca kişi, birçok kampanya yürüterek elde ettikleri bu sonucu büyük bir sevinçle karşıladı.

KHK’da yer alan hükme göre alım yapılacak olan sayının yüzde 20’sini geçmeyecek kadar mezunun başvurabileceği ilanlar sonunda yayınlandı. 13 bin personelin en fazla 2 bininin alınabileceği alımların yakın bir tarihte yapılacağı düşünülüyor. 

Lise Mezunları Alınacak Mı?
KHK’nın açıklanmasından sonra lise mezunlarının da neden lise mezunları alınmıyor şeklinde veryansın etmeleri, bu konunun da tartışılmaya başlamasına neden oldu. 

Sosyal medya üzerinden gruplar kuran ve kampanyalar başlatmaya çalışan lise mezunları da POMEM bünyesinde çalışmak isteyenlerden biri haline geldiler. 

POMEM Başvuru Şartları Nelerdir?

POMEM’lerde yeni dönem başvurularının açıklanmasının ardından heyecanlanan adaylar, POMEM alımında gerekli şartlar konusunu da konuşmaya başladı. Bu şartlar:

- T.C. vatandaşı olmak,
- KPSS’den en az 60 almak,
- Şehit çocuklarının en az 48 puan alması,
- 30 yaşından gün almamak,
- Kadınlar için 162, erkekler için 167 ve üzerinde boya sahip olmak,
- TCK 53 maddesindeki suçlardan birinden hüküm giymemiş olmak,
- Siyasi partilere üyeliği bulunmamak,
- Arşiv araştırması olumlu olmaktır. 

Yeni Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

20. dönem POMEM’lerin 10 Aralık 2017’de mezun olunacağı biliniyor. 21. Dönem POMEM alım ilanı yayınlandı başvuruların yakında yapılması bekleniyor. 

Alım ilanları verilmeden önce arka arkaya müjde verilen konuyla ilgili alım yapılacak olan 13 bin personelin tamamının ön lisans mezunlarından alınacağı sanılmamalı. Çünkü sadece 2 bin kişi ön lisans mezunu olarak alınacak.

POMEM Nedir?

POMEM Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 4 yıllık ve 2 yıllık üniversite mezunu kişileri en az 6 ay eğiterek polis meslek eğitimi verdiği yerlerdir. Bu eğitim sonrasında polis memuru olan kişiler 2017 POMEM alımları gibi alımları takip ederek başvuru yapar ve şartlara uyarsa polis olabilir

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.