POMEM'e Lise ve Önlisans Mezunları Başvurabilmeli

POMEM'e Lise ve Önlisans Mezunları Başvurabilmeli

Binlerce Takipçimiz Talep Ediyor. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine POMEM alımında Lise ve Önlisans mezunlarına’ da başvuru hakkı tanınmalıdır.

Bilindiği üzere Polis Meslek Eğitim Merkezleri POMEM alımında İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu bir çok yayım kavuzlarında şartlar ve özel şartlar olarak ikiye ayrılmakta. Bu şartlardan bir tanesi askerlik şartı diğeri ise eğitim ve öğretim şartları diye açıklanmaktaydı. Bir önceki askerlik şartının kalkması için takipçilerimizden yoğun şekilde haber yapmamızı isteyerek seslerini duyurmaya çalışmıştı. Bizde takipçilerimizin bu yoğun talebi üzerine bir çok defa haber yaparak kaldırılmasını talep ettik. Milyonlara ulaşan haberlerimiz doğrultusunda askerlik şartı Türkiye Büyük Millet Meclisinin gündemine getirilerek askerlik şartının kaldırılması yönünde yeniden yönetmelik düzenlenerek askerlik şartı kaldırılmıştır.

Polis alımları şartları neler olduğu içeriğine bakacak olursak dört türlü alım mevcut olup bu alımlara hangi şartlarda mezunların başvura bildiklerini detaylı bir şekilde bakalım.

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO başvuru şartları : Ösym’nin yapmış olduğu YGS sınavlarına girmiş olmak, en az lise ve dengi okul mezunu şartına bağlanmaktadır. Bunun yanı sıra yaş şartı o yılın 31 Aralık tarihinden itibaren yayımlanacak olan ilanda aynen geçerli olacaktır.

Polis Amirleri Eğitimi PAEM şartları : Lisans mezunu olmak KPSS lisans P3 puan türünden en az 70 alma şartı ve 31 Aralık tarihinden itibaren 30 yaşından gün almamış olma şartı aranmaktadır. Şuanda PAEM alım şartları yayımlanacak olan ilanlarda aynen devam etmektedir.

Polis Özel Harekat PÖH başvuru şartları : Lise, önlisans ve lisans mezunu olarak alım yapılmakta. Bu şartlara ilaveten mahkemelerce düzeltilmemiş yaş dikkate alınmaktadır. Yaş şartı olarak başvuru yapılacağı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Şuan’ da PÖH alım şartları aynen devam etmektedir.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri POMEM başvuru şartları : Lisans mezunu olmak KPSS sınavlarının her hangi birinden P3 puan türünden en az ( 60 puan ) almış olma şartı aranmaktadır. 31 Aralık ayı itibari ile 30 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Şuan itibari ile POMEM başvuru şartları aynı şekilde devam etmektedir.

Yukarıda polis alım şartlarını sırasıyla belirtmiş olduk. Polis alım şartları detaylı şekilde bakılacak olursa ( Polis Amirleri Eğitimi PAEM,  Polis Özel Harekat PÖH başvuruları ve Polis PMYO başvuru şartları yerinde bir karar ) ancak şartları bakımından konuşulabilir.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri POMEM başvuru şartının yeniden düzenlenmesi elzem olmuş ve bu hususta yönetmeliğin yeniden ele alınarak POMEM başvurularının Lise, önlisans ve Lisans olarak düzeltilmesi için Sayın İçişleri Bakanlığımızın ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün bu hususu değerlendireceklerinden kuşkumuz bulunmamaktadır. Haber sitemiz hak arayanların sesi olmaya devam edecek olup, POMEM başvuru şartının yeniden ele alınıp düzeltilinceye kadar takipçisi olacağımızı unutmayın. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine POMEM alımında Lise ve Önlisans mezunlarına’ da başvuru hakkı tanınmalıdır.

Polislik alımlarının tamamına sitenizden takip www.kamupersonelialimi.com edebilirsiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
23 Yorum