PTT 2500 Memur Alımı Başvuruları İçin Son Gün

PTT 2500 Memur Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından 15 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan personel alımı ilanında PTT bünyesinde istihdam etmek üzere toplamda 2500 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular için son başvuru tarihi 21 Ağustos 2017 olarak belirtil

Posta ve Telgraf Teşkilatı tarafından yayınlanan personel alımı ilanında 1671 Gişe ve Büro Görevlisi ve 829 Dağıtıcı olmak üzere toplamda 2500 memur alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 15 Ağustos tarihi itibariyle başlamış olup 21 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. 2500 memur alımı için başvurular PTT resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

En çok alımın yapılacağı il 250 gişe ve büro görevlisi ve 50 dağıtıcı alımı ile Ankara olmuştur. 2500 memur alımı ilanına başvuru yapabilmek için adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtilmiştir:

829 Dağıtıcı kadrosuna başvuru yapabilmek için adayların sahip olması gereken özellikler; Meslek Yüksekokullarının ekte belirtilen bölümlerinden mezun olmak, son başvuru tarihi itibariyle (21 Ağustos) en az B sınıfı ve A2 sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, her türlü iklim ve yolculuk koşulunda çalışmayı kabul etmek ve 2016 yılında yapılan KPSS’den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak olarak belirtilmiştir.

1671 Gişe ve Büro Görevlisi kadrolarına başvuru yapabilmek için; adayların dört yıllık eğitim veren üniversitelerden mezun olması gerekmektedir. Görevini devamlı yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık problemi bulunmaması ve KPSS P3 türünden en az 70 puana sahip olması da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.