PTT 2500 Personel Alımı 2017

PTT 2500 Personel Alımı 2017

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan PTT'ye 2 bin 500 yeni personel alımı yapılacağını açıkladı. Yapılan Açıklama sonrasında adaylar PTT Personel alımı nasıl yapılmaktadır şeklinde googlede aramalar yapmaktadır. Takipçilerimizin bize so

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalar arasında en önemli bölüm ise "PTT'yi bu yıl 2 bin 500 kişi alınacak" oldu. Resmi ilan yayınlandı hemen resmi ilana ulaşarak başvuru yapmak için resmi ilan

Arslan, basın mensuplarının PTT AŞ'ye 2017'de ne kadar eleman alınacağına ilişkin sorusu üzerine, PTT AŞ'ye bu yıl 2 bin 500 personel alınacağını söyledi. Arslan, "Özellikle büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul'da 500 kişinin alım sürecini önümüzdeki hafta başlatıyoruz. Yıl içinde de bu kadroyu 2 bin 500'e tamamlayacağız. Güçlenen PTT'nin daha da büyüyebilmesi adına kadromuzu artıracağız." diye konuştu.

Arslan, PTT AŞ'deki taşeron işçilerin durumuna ilişkin soruya da Türkiye'deki tüm taşeronların kamuda istihdamına ilişkin açıklama yapıldığını dile getirerek, "Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik. Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntıları çalışıyor. Bu ayrıntılar bittikten sonra bunu açıklayıp gereğini yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

2016 Yılında 1038 personel alımı yapan PTT personel alımı şartları ise şöyle olmuştu;

Dağıtıcı alımı için; İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, Ek-10 listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı olduğunu, erkeklerde en az 1.68 cm, bayanlarda en az 1.60 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, KPSS P93 puan türünden en az 50.00 puan almış olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi alımına; En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, Ek listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. KPSS P3 puan türünden en az 70.00 puan almış olmak.

Tekniker alımı için; İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, Ek listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. KPSS P93 puan türünden en az 70.00 puan almış olmak şartları vardı.

2017 yılında yapılacak olan ptt 2500 sözleşmeli personel alımı ilanlarına ulaşmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum