PTT 500 Personel Alımı Başvuru Sonuçları

PTT 500 Personel Alımı Başvuru Sonuçları

PTT Tarafından 2017/1 Personel Alımına ilişkin sözlü sınava katılacak adayların Listeleri ve Sınav Tarihleri Yayınlandı. Yapılan Açıklamada Sınav Tarihlerinin Yanı Sıra Mülakat Konuları da yer aldı. Adaylar ayrıca mülakata girecek adayların yanında bulund

PTT tarafından 2017/1 Personel Alımına ilişkin sözlü sınava katılacak adayların listeleri yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre yazımızın ekinde yer alan tablolarda belirtilen tarih, saat ve adreste adayların hazır olmaları aksi halde mülakat hakkını kaybedeceklerini duyurdu.

Sınava gelecek adayların; Nüfus cüzdanlarını, Dağıtıcı pozisyonu için sözlü sınava katılacak adayların ayrıca en az B ve A2 sürücü belgelerini veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikalarının fotokopisini, Yanlarında bulundurmaları hususunda uyarıda bulunuldu.

PTT Dağıtıcı alımına müracaat eden adaylar B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır. Uygulama sınavına katılacak adayların listesi aşağıdaki Ek-1 sayılı listede belirtilmiş olup, uygulama sınavına katılan adaylar ertesi gün sözlü sınava katılacaktır. Uygulama sınav yerine gitmek için İstanbul Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğü önünden saat 08:30’da servis hareket edecektir. Servisle gitmek istemeyen adaylar uygulama yerine kendi imkanları ile gidecek olup, uygulama sınav yerinde en geç saat 10:00’da hazır bulunmaları gerekmektedir.

PTT tarafından yayınlanan 500 Gişe ve Büro Görevlisi İle Dağıtıcı alımı için sözlü sınav konuları da duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre adaylar: Genel kültür, Coğrafya, Tarih, Vatandaşlık, Ekonomi, Din kültürü, Bilgisayar, Edebiyat Ptt’nin tarihi, yapısı, iş ve işlemleri konu başlıklarından mülakata tabii tutulacaklar.

Ayrıca; dağıtıcı adaylarına mesleki alan bilgisine yönelik sorular sorulacaktır. Adaylar sözlü sınavda özgüven, muhakeme gücü, zeka, kavrama hızı, ifade yeteneği, hal ve hareketleri gibi kişisel özellikleri yönünden değerlendirileceği yapılan açıklamada vurgulandı.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.