PTT Açıktan 1750 Kamupersoneli  alımı İlanı Yayınladı

PTT Açıktan 1750 Kamupersoneli alımı İlanı Yayınladı

Posta ve Telgraf Teşkilatı 1113 Kişi Gişe ve Büro Görevlisi ile 637 Kişi Dağıtıcı Ünvanıyla Çalıştırılmak üzere Toplam 1750 Personel Alımı Yapılacağını Duyurdu. Başvuruda Bulunacak Adaylar İçin 23 Nisan 2017 Tarihinde Sona Erecektir.

Kurumdan yapılan Açıklamada 18 Nisan 2017 Tarihinde Başlayacak Olan Başvurular 23 Nisan 2017 Tarihinde sona Ereceği ve başvuruların Elektronik Ortam Üzerinden yapılacağı bildirildi. Adaylar En Fazla 25 Tercih Yapabilecek olup Kpss Şartı Vardır.

Gişe ve Büro Görevlisi Alımına Başvuracak Adayların, en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki Okulların İlgili Bölümünden Mezun Olmaları, Görevini Yurtiçi ve Yurtdışında yapmasına engel herhangi bir Sağlık Sorunun Bulunmaması ( Rapor Alınacaktır) , KPSSP3 Puan türünden Enaz 70 Puan almış olması gerekmektedir.

Dağıtıcı Görevlisi Alımına Adayların, İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Listde bulunan bölümlerin Birinden Mezun olması, Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olması, Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek olması, KPSSP93 Puan Türünden 60 Puan almış olması gerekmektedir.

Şirketimizin yapmış olduğu 2017/1 personel alımı sözlü sınavı sonucunda asil olarak atanmaya hak kazanan ve sözlü sınava çağrılan adaylardan ilanda belirtilen şartları taşımadığı halde müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Sözlü sınava, KPSS puanı ve tercihleri esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere Alınacak Personel Sayısının 4 Katı aday çağrılacak olup Adaylara Sözlü sınavın Yapılacağı Yer ve Tarih bilgileri Cep Telefonlarına Sms Olarak ve Mail Adreslerine ayrıca gönderilecektir.

Adaylardan Sınav notu en yüksek olandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar atama yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde KPSS puanı yüksek olan, KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş Olan Bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olan Adayın Ataması Yapılacaktır.

Sözlü sınava Katılmaya Hak Kazanan adaylar fotoğraflı ve onaylı T.C numarasını gösteren bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.) ile girebilecektir. Ayrıca; dağıtıcı adayları B ve A2 sınıfı sürücü belgelerinin asıllarını ibraz edeceklerdir. (B ve A2 Sürücü Belgelerinin olmaması halinde, bunlara ilişkin Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikalarının fotokopileri ile geçici sürücü belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.) İş ilanları Kariyer İstanbul.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum