PTT Bin 750 Memur Alımı Başvuruları Başladı

PTT Bin 750 Memur Alımı Başvuruları Başladı

PTT 1750 Personel alımı başvuruları başladı. Başvuruların Elektronik Ortam Üzerinden yapılacağından adayların 23 Nisan 2017 tarihine kadar başvuruları gerçekleştirmesi gerekmekte. Elektronik başvuru linki haber sonunda mevcut.

PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından 2017 personel alımları kapsamında 2017/2 ptt personel alım ilanı ile birlikte ön lisans mezunu 637 dağıtıcı personel ve bin 113 adet de lisans mezunu gişe ve büro görevlisi olmak üzere toplam Bin 750 kişi alımı için başvurular başladı.

17 Nisan 2017 de PTT personel alacağını duyurmuştu ve alınacak personeller için şartları tutan adaylar başvuru yapabilecekler. Bazı şartlar şöyle: En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki Okulların İlgili Bölümünden Mezun Olmaları, Görevini Yurtiçi ve Yurtdışında yapmasına engel herhangi bir Sağlık Sorunun Bulunmaması, KPSS P3 Puan türünden En az 70 Puan almış olması şart.

Dağıtıcı için: İki yıllık eğitim veren yüksekokulların mezunu olması, son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olması, Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yapabilecek olması, KPSS P93 puan türünden 60 puan almış olması gerekmekte.

Yaş kriteri olarak 18 ile 35 yaş aralığı isteniyor. 18 yaşını dolduranlar ve 35 yaşından gün almayanlar başvuru yapabilecek. Gün, ay, yıl itibarı ile 18 Nisan 1983 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilir. Başvuru son günü itibarı ile mezun durumda olmak da önemli şartlar arasında.

Askerlik şartı olarak askerlikle bağlantı olmaması gerekiyor. Bu kapsamda askerde olanlar başvuru yapamazlar. Başka bir kuruluşta mecburi hizmet yükümlüsü olunmaması gerek.

Alınacak kişiler sözlü sınava KPSS puanı ve tercihleri esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere Alınacak personel sayısının 4 Katı aday çağrılacak olup adaylara sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarih bilgileri cep telefonlarına SMS olarak ve mail adreslerine ayrıca gönderilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum