PTT Çalışanlarına ve KİT Yöneticilerine Büyük Zam

PTT Çalışanlarına ve KİT Yöneticilerine Büyük Zam

PTT İdari hizmet sözleşmelilerine ve kamu iktisadi teşebbüsü yöneticilerine Yüksek Planlama Kurulu tarafından yayınlanan sözleşmeli personel ücretleri kapsamında büyük zam yapılıyor. PTT çalışanlarına ve kamu iktisadi teşebbüsü yöneticilerine yapılan zaml

Yüksek Planlama Kurulu 21 Temmuz 2017 tarihinde sözleşmeli personel ücretlerini yayınladı. Sözleşmeli personel için en düşük temel ücret 2.131 TL olarak belirtildi.

Sözleşmeli personel pozisyonları 3 grupta incelendi. Gruplarda yayınlanan meslekler kapsamında en düşük temel ücret ve en yüksek temel ücret olarak sözleşmeli personel ücretleri yayınlandı.

1. grupta yer alan meslekler için en düşük temel ücret 2.510 TL ve en yüksek temel ücret 4.344 TL, 2. grupta yer alan meslekler için en düşük temel ücret 2.213 ve en yüksek temel ücret 3.801 TL, 3. grupta yer alan meslekler için de en düşük temel ücret 2.131 TL ve en yüksek temel 3.361 TL olarak açıklanmıştır.

Yayınlanan Yüksek Planlama Kurulu kapsamında Kamu İktisadi Teşebbüsü yöneticilerine ve PTT idari hizmet sözleşmelerine de büyük oranda bir zam yapılmıştır.

Yayınlanan kurul kararına göre yönetim kurulu üyelerine 2.729 TL, yönetici kurulu başkanına üyelere verilen miktarın iki katı aylık ücret verilmesi açıklanmıştır. Bu karar 2016 yılından başlayacak şekilde gösterilmiştir. Bu kapsamda KİT yöneticilerine geçmiş yılları kapsayan bir ödeme yapılabilir.

PTT Yönetim Kurulu’na memur zamlarına ek olarak zam yapma yetkisi tanımlanmıştır. Bu kapsamda PTT Yönetim Kurulu tarafından memur zamları dışında %23,8 zam yapma yetkileri de bulunmaktadır.

21 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan Yüksek Planlama Kurulu kararına ulaşmak ve sözleşmeli personel ücretlerini incelemek için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.