PTT Dev Personel Alımı 2017

PTT Dev Personel Alımı 2017

PTT AŞ Genel Müdürlüğü AŞ Personel Alım ilanı yayınladı. Alınacak Personel Gişe ve Büro Görevlisi ve Dağıtıcı Ünvanı ile alınacaktır. Başvurular 13 Şubat 2017 başlayacak olup 18 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir. Haberin detayında ayrıntılar...

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü PTT sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlandı. 09 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan ilanda alınacak personeller Gişe ve Büro personeli ve Dağıtıcı pozisyonlarına yerleştirileceği açıklandı. Başvurular 13 Şubat ile 18 Şubat 2017 tarihleri arasında PTT İnsan kaynakları sayfasından elektronik olarak yapılacaktır. 

Alınacak personeller 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olması, On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olması, 13 Ocak 1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecek olup Kamu haklarından yasaklı bulunmamaları gerekmektedir.

PTT Dağıtıcı Personeller için şartlar: 2 yıllık ön lisans bölümlerinde mezun olması, B sınıfı ve A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak da şartlar arasında belirtiliyor. Erkeklerin en az 168 cm, kadın adayların ise 160 cm boyunda olmaları gerekmektedir. KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak da diğer şartlar arasında bulunmaktadır. Adaylar, mülakattan önce B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır. Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek.

Gişe Büro Görevlisi alınacak personeller için şartlar: Lisans mezunu olması, Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. İstanbul iş ilanları kariyer.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Nüfus cüzdanı fotokopisi, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı, Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin mezun olduğu okul veya noter onaylı örneği (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde fotokopisi Şirket tarafından onaylanarak aslı iade edilecektir.). Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan, İş isteme beyannamesi, Mal bildirim beyannamesi, Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan, 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf ve Dağıtıcı pozisyonu için en az B ve A2 sınıfı sürücü belgesi olması gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum