PTT Personel Alımı Hakkında Açıklama

PTT Personel Alımı Hakkında Açıklama

PTT personel alımlarına ilişkin yapılan bazı itirazlar üzerine Danıştay başkanlığına dava açılmıştır. Açılan davaların İdari Dava Kurulu’ ca verilen kararlar ile yürütmeyi durdurma kararı alınmıştır. Yapılacak yeni düzenlemeler ile ilgili gerekli çalışmal

PTT 2500 kişi personel alımlarına başvurular alınmış ve mülakat sınavına girebilecek adaylar belirlenmişti. Ancak yapılan itirazla personel alımı yürütmeyi durdurma kararı Danıştay tarafından sonuca bağlandı.

Yürütmeyi durdurma kararı üzerine şirket (PTT) tarafından nasıl bir yol izlenecek soruları akla geliyordu? PTT A.Ş. tarafından bir yazılı açıklama ile personel alımlarına ilişkin yazılı bir açıklama ile kamuoyunda oluşan bu belirsizliğe son verdi.

Danıştay İdari Dava Kuruluna yapılan itiraz üzerine yönetmeliğin ilgili hükümlerinin iptali ve yürütmesinin durdurulması talebiyle açılan dava Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilen karar PTT A.Ş. tarafına 13 Eylül 2017 de bildirilmiştir.

Şirketin personel ihtiyacı göz önüne alındığı üzere PTT A.Ş. gerekli kanun ve hükümleri göz önüne alarak personel alımıyla ilgili yeni düzenlemeler yapacaktır. Bu düzenlemeler yapıldıktan sonra personel ihtiyacı karşılanmak üzere yeni alımlar yapılmak üzere ilana çıkılacaktır.

Sitemizde PTT personel alımı hakkında yapılan tüm işlemler hakkında haber mevcuttur. Yeni ilan yayınlandığı zaman sitemizden duyurulacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.