PTT Personel Alımı KPSS Asgari Puan şartı Getirildi

PTT Personel Alımı KPSS Asgari Puan şartı Getirildi

PTT personel alımı başvuru şartları arasına KPSS asgari puan şartı getirildi. 19 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Yönetmeliği yayımlandı.

PTT personel alımı KPSS asgari puan şartı getirildi. 19 Kasım 2019 günü ve 30953 sayılı Resmi Gazete ile Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Yönetmeliği değiştirildi. Yapılan değişiklikler başvuru yapmak isteyen adaylar için verildi.

Adaylarda aranacak şartlar; Pozisyonların yerleri ve sayısı, Başvuru zamanı, yeri ve şekli, İstenilecek belgeler, KPSS’den alınması gereken asgari puan, Sınav konuları, sınav tarihi ve yeri, Sınavın şartlarına ilişkin diğer hususlar yer alır.

Toplam 11 unvanda alınacak personeller için başvuru şartlarından en önemlisi olan mezuniyet şartında önemli değişiklik yapıldı. Unvanlar gişe ve büro görevlisinin yanı sıra postacı unvanında mezuniyet şartlarında önemli düzenleme yapıldı.

Postacı unvanı için boy kile endeksi yeninden belirlendi. Gişe ve büro görevlisi ile Postacı unvanı için yazılı ve sözlü puan ortalaması 60 puan; diğer unvanlarda ise en az 70 puan alanlar başarılı olabilecek. Postacı Firma Personeli için herhangi bir önlisans mezunu olmak şartı aranacak. Gişe ve Büro Görevlisi firma personeli alımı için herhangi bir lisans mezunu olmak şartı aranacak.

PTT sözleşmeli personel alımı yönetmeliği için tıklayın. Mezuniyet düzeyi ve diğer düzenleme tablosu için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum