PTT Personel Alımı KPSS Puanlarını Açıklamalı

PTT Personel Alımı KPSS Puanlarını Açıklamalı

PTT Genel Müdürlüğü 'nce 500 Personel Alımı Yapılacağı Duyurulmuştu. Yapılan açıklama sonrasında başvurular alındı ve başvuru sonuçları açıklandı. Ancak yapılan açıklamada adayların kaç puanla hak kazandıkları yer almadı. Bu açıklama sonrasında mülakata

PTT Genel Müdürlüğü tarafından 18 Şubat 2017 tarihinde başvurusu alınan 500 personele ilişkin olarak 2016 KPSS sınav türü puanından 60 ve 70 puan almış olmak şartları bulunmaktaydı. 23 Şubat 2017 tarihinde mülakata  çağrılan aday listesi yayınlandı. Mülakata çağrılan adaylar KPSS sınavından kaç almıştır, açıklanmalıdır.

Adayların Dağıtıcı pozisyonları için 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme KPSS- P93 puan türü sınavında en az 60 puan almış olması şartı aranmaktadır. Gişe Büro Görevlisi alınacak personeller için KPSS P3 puan türünden en az 70 puan şartı aranmaktaydı. PTT Genel Müdürlüğü tarafından alımı planlanan 500 personelin sözlü mülakat sınava katılacak adayların listesi dün yayınlanmıştı.

Mülakata tabi olanların KPSS sınavından kaç puan aldığı yayınlanmamış olması sınava giren adaylar tarafından tepki çekmektedir.

Yapılacak alıma dair dağıtıcı aday uygulama sınav, dağıtıcı adaylar listesi, gişe ve büro görevlisi adayların sözlü sınav listesi 22 Şubat 2017 Perşembe günü PTT Genel Müdürlüğü tarafından yayımladı. Ancak akıllarda bir çok soru işareti kalmıştır.

Kamu kurum ve kuruluşları bir çok ilan yayımlayarak personel alımı yapmakta, ancak çoklu alımlarda kurumlar neye göre aldıklarını resmi olarak yayımlamaktadır. PTT Genel Müdürlüğünü’ de adayların kaç puan ile mülakata hak kazandığını yayınlaması gereklidir.

Takipçilerimizden yoğun bir şekilde mesajlar gelmektedir. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün mülakata çağrılan adayların KPSS P93 sınav puan türünden kaç ile kapattığını, KPSS P9 sınav puan türünden kaç ile kapattığını sınava giren adaylar merak ile beklemektedir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.