Rekabet Kurumu 28 Memur Alımı

Rekabet Kurumu 28 Memur Alımı

Rekabet Kurumu tarafından 1 Ağustos 2017 tarihinde 28 memur alım ilanı yayınlandı. Başvurular 1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başlamış olup 22 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular, Rekabet Kurumu resmi internet sitesi üzerinden online olarak

Rekabet Kurumu 1 Ağustos 2017 tarihinde 28 uzman yardımcılığı kadrosu için giriş sınav ilanı yayınladı. İstihdam edilecek personel Rekabet Kurumu’nda çalıştırılacaktır.

Başvurular 1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başlamış olup 22 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar son başvuru tarihine kadar Rekabet Kurumu resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak başvurularını yapabilirler.

Adaylar sınavlarda başarılı olup atanmaya hak kazanırlarsa görev başlangıcı için bazı belgeler istenecektir. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde açıklanmıştır:

Başvuru için aranan genel şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, görevini devamla yapmasına engel bir sağlık problemi olmamak, girilen KPSS-Lisans türünden en az 85 puan almış olmak gerekmektedir.

18 kişilik kadroya İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği gibi bölümlerden mezun olanlar; 6 kişilik kadroya hukuk fakültelerinden mezun olanlar ve 4 kişilik kadroya bilgisayar mühendisliği, istatistik ve bilgisayar, matematik ve bilgisayar, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.