Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Resmi Gazete'de

Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Resmi Gazete'de

Rekabet Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan personel alım ilanında toplamda 30 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de bugün açıklanan Mart ayı personel alım ilanında Rekabet Kurumu bünyesinde görevlendirilmek üzere toplamda 30 kamu personeli alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Adaylar ilana ne zaman başvuru yapacaklar

Adaylar için başvurularını 29 Mart - 9 Nisan 2021 tarihleri arasında (9 Nisan dahil) yapabileceklerdir.

Adaylar başvuru işlemlerini nereye ve nasıl yapacaklar

Sınava katılmak isteyen adaylar kurum internet adresinde (www.rekabet.gov.tr ) bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak doldurarak yapacaklardır.

Adaylar için mezuniyet şartları

15 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için;

En az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden,

10 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için;

Hukuk Fakültelerinden,

5 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için;

Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği
bölümlerinden, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki
veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Adaylar için aranan genel nitelikler (30 personel)

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, 4054 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve bölümler ile Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliğinin 7 nci maddesinde sayılan ve yukarıda belirtilen yükseköğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (Otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığı bulunmamak şartları aranmaktadır.

Ayrıca Son başvuru tarihi itibariyle 2019 - 2020 Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS):

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için;

KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26 KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (85) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (300) kişi içerisinde bulunmak.

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için;

KPSS P4, KPSS P5 KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (200) kişi içerisinde bulunmak.

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için;

KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (100) kişi içerisinde bulunmak şartları aranmaktadır.

Sınavlara ilişkin bilgiler

Giriş sınavı yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Yazılı Sınav: Sınav 24 Nisan 2021 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav yeri, saati ile sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Kurum internet sitesinde ilan edilecektir. Sınava ilişkin bilgiler adayların elektronik posta adreslerine ve cep telefonlarına mesaj olarak gönderilecek olup, sıralamaya giremeyen adaylara herhangi bir bildirim yapılmayacaktır.

Sözlü Sınav: Sınav komisyonu başkanı ve üyeleri tarafından, Yönetmelikte belirlenen kriterlere göre her adaya 100 tam puan üzerinden ayrı ayrı puan verilir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, Komisyon Başkan ve Üyelerinin 100 tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması şarttır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum