Rekabet Kurumu 60 Kamu Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Rekabet Kurumu 60 Kamu Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Rekabet Kurumu’na yeni ve güncel kamu personel alımı başvuru ilanı yayımlandı. İş İlanları Kariyer olarak sürece dair tüm detayları, başvuru sürecini ve başvuru şartlarını bu haberimizde hazırladık.

Rekabet Uzman Yardımcılığı giriş sınavı ilanı 8 Nisan 2022 Cuma günü itibarıyla yayımlandı. Rekabet Kurumu’nda çalıştırılmak üzere, Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 60 kadro açıklandı. İŞ İLANLARI KARİYER olarak kurum personel atama süreci ve şartlarını hazırladık.

Rekabet Kurumu memur alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları,

Görevini devamlı yapmalarına engel olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması,

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (500) kişi içerisinde bulunmaları,

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; KPSS P4, KPSS P5, KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (500) kişi içerisinde bulunmaları,

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (200) kişi içerisinde bulunmaları gerekmektedir.

Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliğinin 9 uncu madde çerçevesinde, son sıradaki adaylarla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilir.

Rekabet Kurumu memur alımı mezuniyetleri

25 kadro Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden,

25 kadro Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için Hukuk Fakültelerinden,

10 kadro Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği bölümlerinden mezunlar başvurabilir.

Kamu personel alımı başvuru tarihleri

Adaylar Rekabet Kurumu personel alımı için başvurularını 11 Nisan 2022 ile 11 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular online olarak e-Devlet üzerinde Rekabet Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden başvuru yapılacak. Başvuru ekranı açıldığında İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.

Başvuru kılavuzu: Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/rekabet-kurumu-personel-alimi.20220408101152.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.