Rekabet Kurumu Başkanlığı 35 Personel Alımı

Rekabet Kurumu Başkanlığı 35 Personel Alımı

Rekabet Kurumu Başkanlığı 35 Personel Alımı ilanı 20 Ekim 2016' da duyurdu. Başvurular kurumun internet sitesi üzerinden 24 Ekim tarihinde başlayıp 7 Kasım 2016 tarihinde sona erecektir.

20 Ekim 2016 tarihinde Rekabet Kurumu Başkanlığı 'nca personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 35 kamu personeli alımı yapılacak. Rekabet Kurumu Başkanlığına 35 uzman yardımcısı alınacak olup 3’ bilişim, 9 hukuk ve 23’ ü ise genel olmak üzere toplam 35 uzman yardımcısı istihdam edilecek.

Alınacak personeller 24 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında başvurularını kurumun internet sitesinde yer alan Sınav Duyurusu başlıklı bölümdeki Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak yapacaklardır.

Rekabet Kurumu Başkanlığı uzman yardımcılığı sınavına başvuru yapabilmek için 657 sayılı devlet Memuraları kanunundaki 48 maddede yer alan şartları taşıyor olması gerekiyor. Başvuruda bulunacak olan adaylar 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor ve uzman yardımcılığı kadrosu için belirtilen yükseöğretim kurumlarından mezun olmuş olması gerekmektedir. Kadrolar dağılımında ise KPSS puan koşulunu sağlamak adaylarda aranacak şartlar arasında yer almaktadır.

Ankara İş İlanları Kariyer En az dört yıllık Öğrenim veren yüksek öğretim kurumlarının İktisadi, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve idari bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği, İstatislik ve Bilgisayar, Matemetik ve Bilgisayar bölümlerinden mezun olmak şartı vardır. KPSS P1, KPSS P11, KPSS P20, KPSS P49, KPSS P54, KPSS P55, KPSS P73 veya KPSS P77 puan türlerinin herhangi birinden en az (85) puan alınması gereklidir.

Yazılı sınav Ankara’ da gerçekleştirilecek olup bu sınavdan 70 puan alan adaylar daha sonra tarih ve saati belirlenecek yerde mülakata çağrılacaklardır. Mülakatta’ da başarılı olan 35 aday kurumda uzman yardımcısı olarak atanacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.