Resmi Gazetede Yayımlandı! KPSS 60 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak

Resmi Gazetede Yayımlandı! KPSS 60 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak

Kamu kurumu bünyesinde kadrolu memur alımı başvuru ilanı yayımlandı. Lise mezunu itfaiye eri - şoför alımı başvuru kılavuzu bugünkü resmi gazetede.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 60 puan şartı ile KADROLU MEMUR ALIMI başvuru kılavuzu 16 Mart 2022 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Çardaklı Belediyesine itfaiyeci ve şoför alımı başvurularına dair tüm detayları ve süreci İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. İşte detaylar:

memur-atama.jpg

Kadrolu memur alımı (genel şartlar)

Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan şartları taşıması, T.C vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlikle ilişiği olmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması şartları var. İşte mezuniyetlere dair detaylar.

Çardaklı Belediyesi personel alımı mezuniyet şartları

İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 12. derece kadro için olacak. Liseden mezun olmak, en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, erkek adayların başvuru yapabileceği itfaiyeci alımı için KPSS P94 puan türünden en az 60 puan almak gerekiyor.

Şoför alımı GİH sınıfı 12. derece kadro için olacak. Liseden mezun olmak, en az C ve D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, erkek veya kadın adayların başvuru yapabileceği şoför alımı için KPSS P94 puan türünden en az 60 almak şartı var.

İtfaiyeci alımı 2022 şartları nelerdir?

Erkeklerde en az 1.67 metre ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak, sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, 30 yaşını doldurmamış olmak, en az C ve D veya en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları bulunmaktadır.

Kamu personel alımı başvuru süreci

İtfaiye eri alımı ile şoför alımı için adaylar başvurular 25 Nisan 2022 ile 27 Nisan 2022 tarihleri arasında olacak. İtfaiyeci alımı için başvurular şahsen olacak. Şoför alımı için gerekirse posta ile de yapılabilecektir. İşte başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/ardakli-belediyesi-memur-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.