RTÜK 60 Uzman Yardımcısı Alımı

RTÜK 60 Uzman Yardımcısı Alımı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından 60 memur alım ilanı yayınlandı. İlan için başvurular 7 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 18 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üniversiteler Mahallesi adresine...

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından üst kurul uzman yardımcılığı giriş sınav duyurusu yayınladı. Bu kapsamda toplamda 60 kadroya atama yapılacaktır.

Başvurular 7 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 18 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar istenilen belgelerle birlikte Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üniversiteler Mahallesi adresine şahsen yapılacaktır.

Başvuru sırasında istenilen belgeler; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üzerinden çıktı alınıp doldurulacak sınav başvuru formu, yükseköğrenim mezuniyet belgesinin aslı (noterce tasdiklenmiş örneği de kabul edilmektedir), yabancı dil bilgisi sonuç belgesinin aslı veya Üst Kurulca onaylı örneğini olarak belirtilmiştir.

Uzman Yardımcılığı sınavına katılabilmek için adaylarda aranan şartlar; fakültelerin en az dört yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmak, 1 Ocak 1982 ve sonrası doğumlu olmak, 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 70 puan almış olmak ve Yabancı Dil Bilgisi Sınavı’nın Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Ruşça bölümlerinden asgari düzeyinde bir belgeye sahip olmak olarak açıklanmıştır.

7 kişi hukuk, 6 kişi iktisat, 5 kişi işletme, 4 kişi kamu yönetimi, 3 kişi uluslararası ilişkiler, 2 kişi maliye, 3 kişi ilahiyat, 3 kişi Türk dili ve edebiyatı, 3 kişi sosyoloji, 1 kişi psikoloji, 1 kişi tarih, 8 kişi iletişim, 8 kişi elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme mühendisliği, 4 kişi yazılım ve bilgisayar mühendisliği, 2 kişi istatistik bölümü mezunu adaylara kontenjan verilmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.