RTÜK Kadrolu Memur Alımı Bugün Başladı! Başvuru Ekranı Açıldı

RTÜK Kadrolu Memur Alımı Bugün Başladı! Başvuru Ekranı Açıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu RTÜK personel alımı yapacak. Kadrolu statüde olmak üzere RTÜK kamu personeli alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu “RTÜK” üst kurul uzman yardımcılığı giriş sınav duyurusu bugün yayımlandı. RTÜK Üst Kurulda münhal bulunan Genel İdare Hizmetleri sınıfı, 9. dereceli 20 adet kadroya giriş sınavı ile Üst Kurul Uzman Yardımcısı alınacaktır. Sürece dair detaylar ve başvurular bu yazımızda.

RTÜK personel alımı kontenjanları

Hukuk 1,

Uluslararası İlişkiler 1,

Maliye 2,

İktisat 1,

Kamu Yönetimi 2,

İşletme 1

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 1,

Türk Dili ve Edebiyatı 1,

Sosyoloji 1,

Sosyal Hizmet 2,

Tarih 1,

İletişim 3,

Elektrik-Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 2,

Yazılım, Bilgisayar, Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği 1 olmak üzere 20 kadro bulunuyor.

Mezun olunan fakülte/bölüm itibariyle görev yapmak üzere tercih etmeleri gereken Üst Kurul birimleri aşağıdaki resimde belirtilmiştir.

rtuk-personel-tercihleri.jpgrtuk.jpg

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Yapılacak Üst Kurul Uzman Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları ve şu şartlara haiz olmaları gerekiyor.

Üniversitelerin en az dört yıllık öğrenim veren fakülte veya yüksekokulları ile denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtdışındaki eğitim kurumlarının yukarıda sayılan bölümlerinden mezun olmaları,

01/01/2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları (01/01/1987 ve sonraki tarihlerde doğanlar),

2020 veya 2021 yılında A Grubu kadrolar için yapılan KPSS’den, başvuruda bulunulan puan türünden 70 ve üzerinde puan almış olmaları,

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavının (YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça bölümlerinden asgari (D) düzeyinde veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye, 2020, 2021 veya 2022 yılında sahip olmaları gerekiyor.

Kadrolu memur alımı başvuruları

RTÜK kamu personeli alımı için adaylar başvurularını 25 Nisan 2022 - 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında online olarak yapabileceklerdir. İŞ İLANLARI KARİYER olarak başvuru ekranı açıldığında sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/rtuk-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.