Safranbolu Belediyesi B Ehliyetli Daimi İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı

Safranbolu Belediyesi B Ehliyetli Daimi İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı

Safranbolu Belediye Başkanlığı tarafından Yerel Yönetimler sayfasında yayınlanan ilana göre KPSS 60 puan daimi kadroda 8 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Yerel Yönetimler sayfasından yayınlanan Mart ayı personel alımları kapsamında Karabük İli Safranbolu Belediyesinde görevlendirilmek üzere daimi kadroda 8 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alınacağı açıklanmıştır.

Adaylar başvurularını ne zaman yapacaklar

Adaylar başvurularını 26 – 30 Nisan 2021 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar (mesai günlerinde saat 09:00-17:00 arasında) Yeni Mahalle Sadri Artunç Caddesi Belediye İş Merkezi Kat:6 Safranbolu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapacaklardır.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak ve İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak şartları aranmaktadır.

Adaylarda aranan özel nitelikler

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin  (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak ve İtfaiye eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (3 personel)

Erkek olmak, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak ve 2020 KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (1 personel)

Kadın olmak, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak ve 2020 KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (1 personel)

Kadın olmak, Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. YDS İngilizce sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (1 personel)

Erkek olmak, Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. YDS İngilizce sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (2 personel)

Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum